ABD’li bilim insanları uyardı: 2023 yılında uzaylılar dünyaya gelebilir!

NASA'nın SETI projesinde çalışan üç bilim insanı geçtiğimiz günlerde uzaylılar konusunda önemli bir uyarı yaptı. Bilim insanları yayımladıkları bir makalede dünyanın, 2023 yılında uzaylıların kolonizasyon ve katliam riskleri ile karşı karşıya kalabileceğini iddia etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’den UFO görüntüleri ya da dünyanın başka bir bölgesinden sızan görüntüler uzaylılarla tam olarak ne zaman karşılaşacağımız sorusunu akıllara getirmiyor değil.

ABD’de farklı üniversitelerde çalışmalarını sürdüren üç bilim insanı, konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde önemli bir uyarı yaptı. Bilim insanları, uzaylılarla insanların karşılaşması halinde bunun felaketle sonuçlanabileceğini iddia etti.

KATLİAM RİSKİ

Kaliforniya Üniversitesi’nden David Delgado Shorter, Alberta Üniversitesi’nden Kim TallBear ve Bowdoin College’dan William Lempert, konuyla ilgili kaleme aldıkları ortak bir makalede “katliam” ve “kolonizasyon” riskine dikkat çekti.

The Conversation adlı bir internet sitesinde yayımlanan yazıda, bilim insanları “2023’ün sadece yarısındayız ama şimdiden uzaylılarla temas yılıymış gibi geliyor” ifadelerini kullandı.

heka reklam heka

Bilim insanları yaptıkları değerlendirmelerde ABD’de geçtiğimiz şubat ayında düşürülen UFO’ları hatırlattı ve insanlık ile dünya dışı varlıklar arasındaki ilk temasın çoktan başlamış olabileceğini dile getirdi.

Dünya tarihinden yola çıkan akademisyenler, kendini insanlardan daha gelişmiş gören bir uygarlığın, gezegenimizi kolonileştirebileceğine dikkat çekiyor.

Makeleyi yayımlayan akademisyenler NASA’nın SETI projesinin faaliyetlerini değerlendirmek üzere kurulan bir çalışma grubunun üyeleri.

RİSKE İŞARET ETTİLER

SETI’nin açılımı, Dünya Dışı Akıllı Yaşam Araştırması anlamına geliyor. 1971’de NASA’nın başlattığı bu proje, dünya-dışı bir uygarlıktan gelebilecek mesajların saptanması halinde incelenmesini amaçlıyor.

Bilim insanlarına göre, SETI yöneticilerinin olası risklerin farkında olduğunu ve bu yüzden şimdilik sadece uzayı dinlemekle yetindiklerini ifade ediyor.

Bilim insanları, “SETI’ye bağlı araştırmacılar “Dinlemekten ne zarar gelebilir?” diyor. Ancak herhangi bir uygarlık, dinleme tekniklerimize bakarak ilkel bir medeniyet olduğumuzu düşünebilir” diyor ve ekliyor:

ABD’li bilim insanları uyardı: 2023 yılında uzaylılar dünyaya gelebilir!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!