1. Haberler
  2. Kültür Sanat
  3. Başucunuzdan eksik etmeyin…

Başucunuzdan eksik etmeyin…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalbimin atışını duyuyordum

CEVİZ Güzeli – Cilt 1. Brezilya futbolunun yükselen yıldızı Lucıo Santos, antrenmanlar, medya röportajları, reklam çekimleri ve taraftar toplantılarıyla dolu bir hayat yaşamaktaydı. Annesi hastalandığında bile yoğunluğu nedeniyle onu ziyarete gidememişti. “Kalbimin güm güm atışını duyabiliyorum!” (Athica Yayınları)

İnsanın yaratılış efsanesi

ARİF Tekin’den Sümerler’den İslam’a Kutsal Kitaplar ve Dinler. Yazar, kutsal kitapların tarihteki izini sürerken, Sumer tabletlerinden ve birçok kaynaklardan yararlanarak okuru aydınlatıyor. Kâinatın, insanın yaratılış efsanesini; cennet, eğitim, adalet ve de yaşamın birçok kavramını kutsal kitaplardan ve öncesinden araştıran yazar, yeni bir tartışmanın kapısını aralıyor. (Berfin Yayınları)

heka reklam heka

Her kapıyı kapayan sen

MEHMET Tektemur’dan Gitmiş Zaman Aydınlığı. Ve o taş duvar ve o kayıp anahtar ve her kapıyı kapayan sen artık az şaşırtıyor ne varsa yoksa olan bitmeyen başını çevirip arkana baktığında kendini görebildin ben göremedim yoktu kendim yalanlıysam kalbim çarpılsın bayat bir koku dışarıda altüst aşk şeyimiz. (Hayal Yayınları)

Acemilikten uzakta bir kitap

ATİLLA Aktuna’dan Piyango.  Yazardan, acemilikten fersah fersah uzakta bir ilk kitap ve büyük usta Borges’e Türkçeden esprili bir selam Piyango. Aynı zamanda edebiyat mahfiline esaslı bir giriş metni. Elbette oyunbaz, labirentli ve… Nasıl ki Peter Ackroyd’un kaleminden Oscar Wilde’ın Son Vasiyeti… Ve nasıl ki Julian Barnes’ın kaleminden Flaubert’in Papağanı. (Kırmızı Kedi Yayınları)

 

Savaşın yarattığı mülteci dalgaları

ANLATILANLARIN Satır Aralarında Mübadele Tarihi.  Bu kitap 1919-1922 Türk-Yunan savaşının sona ermesiyle meydana çıkan koşullara, savaşın yarattığı büyük mülteci dalgalarına ve Ege’nin iki yakasında, diplomasi tarihinde ilk kez gerçekleşen, Zorunlu Nüfus Mübadelesi’ne odaklanan bir anlatı içermektedir. (Literatür Yayıncılık)

Mangolara ulaşmanın yolu

CHRİS Haughton’dan Belki. Büyük maymun, ormanda yaşayan üç küçük maymunu tembihliyor. Mango ağacına gitmek için yüksekteki dallardan aşağı inmemeliler çünkü etrafta kaplanlar dolaşıyor. Oysa maymuncuklar hem çok meraklı hem çok oyuncu hem de mangoları çok seviyorlar. Belki… Belki mangolara ulaşmanın bir yolunu bulabilirler. (Redhouse Kidz Yayınları)

 

Karşılıklı konuşma yapısı

OSMAN Çakmakçı’dan Konuşmanın İmkansızlığı Üzerine Bir Diyalog. Yazar bu kısa kitapta, “karşılıklı konuşma” yapısını kullanarak insan ilişkilerinde temel bir sorunu ele alıyor. Kurduğumuz cümleler ifade etmek istediklerimizi tam olarak ne kadar yansıtabiliyor? Karşımızdaki, söylediklerimizi bizim aklımızdan geçen gibi algılayabiliyor mu?  (Remzi Kitabevi)

Başucunuzdan eksik etmeyin…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!