Benzema’ya ‘Valbuena’ya şantaj’dan hapis cezası

Futbolcu Mathieu Valbuena'ya 'kasetli şantaj' davasında mahkeme, Karim Benzema'ya hapis ve para cezası verilmesine hükmetti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Real Madrid’in Fransalı futbolcusu Karim Benzema, Fransa Milli Takımı’ndan arkadaşı Mathieu Valbuena’ya ‘seks kaseti şantajı’ yaptığı gerekçesiyle yargılandığı davada, 1 yıl ertelenmiş hapis cezası ve 75 bin euro para cezasına çarptırıldı. Benzema’nın şantajda suç ortaklığı yaptığının tespit edildiği belirtildi.

Karim Benzema’nın avukatı karara şaşırdıklarını ve cezaya itiraz edeceklerini söyledi.

Ne olmuştu?

Euronews’un haberine göre, 2014’te Valbuena eski telefonundaki verileri yenisine aktarması için bir futbolcu danışmanlık şirketinin yöneticisi olan Axel Angot’a veriyor. Angot, Valbuena’nın telefonunda cinsel içerikli videolar olduğunu görüp bunları ele geçiriyor ve futbolcuya şantaj yapmak için girişimlerde bulunuyor. 8 Haziran 2015’te Valbuena, seks kaseti şantajı için şikayetçi oluyor. Fransa polisinin de takip ettiği olaylar sonucunda Angot, daha önce sabıkası bulunan Karim Zenati adlı biri ile irtibata geçiyor. Zenati, çocukluk arkadaşı Karim Benzema’ya ulaşarak Valbuena ile konuşmasını istiyor. 6 Ekim 2015’te akşamı Benzema, Valbuena ile görüşüyor ve kaset olayından haberdar olduğunu, “videonun yayınlanmaması için ‘güvenebileceği bir kişi ile tanıştırabileceğini’ söylüyor.” Haberde yer alan ifadelere göre görüşme şöyle yorumlanıyor: Benzema’nın bu konuşma esnasında, “Dikkat Math (Valbuena), onlar gerçekten çok büyük eşkıyalar” demesi taraflar arasında farklı anlamda yorumlanıyor. Yargı önünde bu konuşmayı kabul eden Benzema, Valbuena’ya sadece bir “arkadaş” olarak yardım etmek istediğini ifade etti. Ancak, Benzema, telefonu polis tarafından dinlenen Zenati ile yaptığı konuşmada, “Valbuena ‘bizi’ ciddiye almıyor” dediği ortaya çıktı. Savcılık, “bizi” ifadesinin Benzema’nın şantaj projesi içinde olduğunu kanıtladığını iddia ediyor. Benzema’nın avukatları ise, futbolcunun hiçbir zaman şantaj uygulamadığını, sadece tavsiye için Valbuena ile görüştüğünü ileri sürüyor.

Olayların ortaya çıkmasıyla Benzema ve Valbuena 2015’te milli takımdan gönderilmişti. Valbuena bir daha geri dönemezken, Benzema 2021’de yeniden milli takıma çağrılmıştı.

Kaynak: Duvar

Benzema’ya ‘Valbuena’ya şantaj’dan hapis cezası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!