Bilim kurgu filminden fırlamış gibi: İşte iOS 17’nin yeni özelliği!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

iOS 17’de en çok revize edilen özelliklerden biri olan AirDrop’un uygulanma esnasında görüntüleri ortaya çıktı. Yeni AirDrop nasıl olacak?
 

Apple’ın 5 Haziran‘da gerçekleştirdiği WWDC 2023‘te iOS 17 tanıtıldı. Tanıtımda kullanıcılara sunulan yeniliklerden bahsedildi. Apple, iOS 17 ile birlikte hem kullanıcılara yeni özellikler sunmayı, hem de var olan özellikleri geliştirmeyi hedefliyor. Öyle ki bu noktada AirDrop‘a bir sürü yenilik ekledi ve NameDrop adında yeni bir özellik sunuldu. Peki yeniliklerle revize edilen AirDrop nasıl olacak?

Yeni AirDrop nasıl olacak?

Artık AirDrop’ta iki iPhone birbirine yakınlaştırıldığında aktarım başlıyor. Paylaşım menüsüne girip AirDrop’u açık kişinin bulunması ve seçilmesi gerekmiyor. Bu özellik kulağa güzel ama normal bir özellik gibi geliyor. Ancak öyle bir tasarlanmış ki sanki bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi gözüküyor. İşte yeni AirDrop ile bir iPhone’dan iPhone’a veri aktarımı:

iOS 16 ve önceki sürümlerde AirDrop ile dosya aktarımının yapılabilmesi için paylaşılacak cihazın yakınında olması gerekiyor. AirDrop’un menzilinden çıkıldığında aktarım başarısız oluyor ve içerik paylaşılmıyor. Bu durum video gibi çok sayıda büyük dosya gönderip alırken sinir bozucu olabiliyor.

iOS 17’de AirDrop menzilinden çıkıldığında, birisiyle paylaşılmaya çalışılan içerik, internet üzerinden güvenli ve kalite kaybı olmadan gönderilmeye devam ediyor. Tek gereksinim, iki kişinin de iCloud’a giriş yapmış olması.

Bilim kurgu filminden fırlamış gibi: İşte iOS 17’nin yeni özelliği!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!