Boris Johnson Noel kısıtlaması olmadığını ama Noel’den sonra yeni kuralların geleceğini açıkladı

Başbakan Boris Johnson, aileleri ve arkadaşlarıyla kutlama hazırlıkları yapan milyonlarca kişiye müjde verdi: 25 Aralık'tan önce herhangi bir kısıtlama getirilmeyecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan Boris Johnson, Omicron’un patlak vermesine karşın henüz sert önlemler almaları gerekmediğini ifade etti.

Bununla beraber Johnson, durumun kontrolden çıkması halinde harekete geçmeye hazır olduklarını ekledi.

Kulislerde başbakanın, kapalı alanda sosyalleşmeyi kısıtlayacak ve barların açık alanlarda çalışmasını öngörecek kuralları getirmeyi planladığı konuşuluyor.

Johnson’ın önümüzdeki 48 saat içinde, 27 Aralık tarihinde başlamak üzere bir dizi önlem ilan edebileceği de öngörüler arasında dillendiriliyor.

Başbakan bugün yaptığı konuşmada yine, İngilizlere aşı olmaları için çağrıda bulundu. Vatandaşlara her şeyi bir yana bırakıp randevularını almalarını söyledi.

Johnson: “Bu daha öncekilerden çok farklı”

Başbakan Johnson, bugün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Omicron daha önce tanık olduklarımızdan farklı olarak çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Durum son derece zorlayıcı bir hal aldı. İnsanların Yılbaşı planlarının etkilenip etkilenmeyeceğini duymak istediklerinin de farkındayım.”

“Verileri sürekli takip edeceğiz, kamu sağlığını korumak için ne gerekiyorsa yapacağız. Elbette Yılbaşı’ndan sonra bazı kısıtlamaları değerlendirmeliyiz.”

“Mevcut durum göz önünde bulundurulduğunda, hastanelerdeki yatış oranları veya aşıların piyasaya sürülmesi gibi belirsizlikler nedeniyle, bugün daha sert önlemler almamızı gerektirecek herhangi bir kanıt olduğunu düşünmüyoruz.”

Dikkatli olmak gerek

Başbakan, insanların planlarını bozmaması için bir karar almadıklarını belirtirken bir yandan da vatandaşları dikkatli olmaya davet etti.

Gelecek hafta Noel sonrası  hangi önlemlerin gerekli olabileceğine karar verilebilmesi için, Johnson yarın hastane yatış verilerini inceleyecek.

 

Kaynak: The Sun

Derleyen: Oğuzcan Acar

 

 

 

Boris Johnson Noel kısıtlaması olmadığını ama Noel’den sonra yeni kuralların geleceğini açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!