Böyle hesaplama görülmedi: Tüm Koreliler gençleşti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’de, uluslararası yaş sayma yönteminin kullanıldığı yaş sistemi yürürlüğe girdi. Koreliler, yeni yaş sistemi ile bir ya da iki yaş gençleşti.

Koreliler bugün, insanları doğduklarında bir yaşında kabul eden ülkenin geleneksel yaş sayma yöntemini uluslararası standartla uyumlu hale getiren yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle bir ya da iki yaş gençleşti.

Güney Kore medyasında her alan haberlere göre, Koreliler bugün, ülkenin geleneksel yönteminin yerine uluslararası yaş sayma yönteminin kullanılmasını gerektiren yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle bir ya da iki yaş gençleşti.  Korelilerin günlük yaşamında yaygın olarak kullanılan yaş sistemine göre insanlar doğduklarında bir yaşında kabul ediliyor ve her 1 Ocak’ta da yaşlarına bir yıl ekleniyor.  Bu 31 Aralık’ta doğan bir bebeğin, 1 Ocak’ta iki yaşında olacağı anlamına geliyor.

Ülkede 1960’ların başından beri doğumda sıfırdan hesaplamanın ve her doğum gününde bir yıl ekleme şeklindeki uluslararası normun tıbbi ve yasal belgeler için kullanıldığı ancak Korelilerin tıbbi ve yasal belgeler hariç diğer her şey için geleneksel yöntemi kullanmaya devam ettiği ifade edildi.

heka reklam heka

Öte yandan ülkede askere alma, okula giriş, alkol ve sigara içme yaşının hesaplanmasında kullanılan bir başka yaş sistemi daha olduğu, bu sisteme göre kişinin yaşı doğumda sıfırdan hesaplandığı ve 1 Ocak’ta bir yıl eklendiği aktarıldı. Yetkililer, bu yöntemin şimdilik devam edeceğini ifade etti.

Böyle hesaplama görülmedi: Tüm Koreliler gençleşti
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!