Büyüklere Masallar Londra’da devam ediyor

İngiltere’de yer alan Sanat odaklı bir kurum olan Qbicart ve Storytelling Academy işbirliği ile gerçekleşen “Büyüklere Masallar” Kasım ayında da Aşk Masalları konseptiyle Londra’nın kalbi Soho’da seyirciyle buluşuyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Masallar çocuklara uyumaları, yetişkinlere uyanmaları için anlatılır” sözünden yola çıkan,

iki girişimci kadın Eda Bayraktar ve Kübra Müjde pandemi süresince evlerine hapsolmuş büyüklere masallar anlatarak onları nostaljik bir yolculuğa çıkarmak için kolları sıvadı.

Bu ay 3.sü düzenlenen geçtiğimiz aylarda katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaşan etkinlik

her ay farklı kültürlerden mit, masal ve hikayeleri Londra’daki izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. Qbicart organizasyonunda Hikaye Anlatıcısı Eda Bayraktar eşliğinde, her ay farklı temalarda düzenlenen etkinliğin bu ayki teması: Aşk. “Kasım’da Aşk Başkadır” konsepti ile yola çıkılarak hazırlanan etkinlikte bu ay dünyanın farklı yerlerinden aşk hikayeleri anlatılacak.

Sanat, masal, müzik, şiir, oyun, sohbetin iç içe geçtiği etkinlik, yeni katılımcılarla birlikte her geçen gün büyümeye devam geliyor. Etkinliğe katılanlar sadece masal ve hikayeler dinlemekle kalmıyor aynı zamanda nasıl hikaye kurgulayacaklarını ve anlatacaklarını oyunlar eşliğinde uygulamalı olarak öğreniyor.

“Hepimiz zorlu bir yıldan geçtik. Yüz yüze göz göze bir araya gelip sohbet etmeyi, aynı çatı altında bir araya gelip hikayeler anlatıp dinlemeyi çok özlemişiz.  Son 2 aydır Qbicart Sanat Okulu ile birlikte düzenli olarak hikaye geceleri yapıyoruz. Doğduğumuz topraklardan uzakta kendi dilimizde hasret gidermek, sanatla, masalla, müzikle birbirimizin yalnızlıklarına dokunmak hepimize çok iyi geldi.” diyen Storytelling Academy Kurucu ortağı ve hikaye anlatıcısı Eda Bayraktar bu özel yolculuğa Londra’da yaşayan, başka dünyaları hayal etmeye ve yaratmaya cesaret eden tüm hikaye severleri davetli olduğunu kaydetti.

Etkinlik Künyesi:

Organizasyon: Qbicart&Storytelling Academy işbirliğinde

Anlatıcı: Eda Bayraktar

Tarih: 19 Kasım 2021 Cuma, Saat 19:30

Mekan: Mediterranean Restaurant, Soho, W1F 0PX

Etkinlik Dili: Türkçe

19 Kasım Cuma akşamı, SOHO Mediterranean Cafe’de yapılacak etkinliğe katılmak için https://fonzip.com/qbicart/events/qbicart-ile-buyuklere-masallar  adresinden rezervasyon yapmak gerekiyor.

Büyüklere Masallar Londra’da devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!