CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile birlikte bir yola çıktık. Huzur içinde yaşamak, birlikte yaşamak istiyoruz” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı adayı olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Altılı Masa toplantısının ardından geldiği CHP Genel Merkezi önünde kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sahneye Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak çağrıldı.

 

“HUZUR İÇİNDE, BİRLİKTE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Ardından söz alan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

* “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile birlikte bir yola çıktık. Huzur içinde yaşamak, birlikte yaşamak istiyoruz.

* Bugün bir adaydan öte bir değişimin temsilcisi olarak karşınızdayım. Uzun zamana yayılan emeğin, özveriyle ilmek ilmek örülmüş bir ortak aklın sözcüsü olarak sizlerleyim. Ben ve ittifakımız, bu ülkeyi akılla, erdemle, liyakatla yönetmeye adayız. Sadece ben değil, 84 milyon aday.

* Ben gülümseyen yüzleri tekrar görmek için adayım. Bir seçimi kazanmaktan fazlasına adayım. Korkuları aşmaya, küskünleri barıştırmaya, sofraları bereketi getirmek için adayım. Oy vermeye gidecek herkes, bu ülkeyi değiştirmek için hareket edeceğiz.

* Gönülleri kazanmaya, kaygıları gidermeye, korkuları aşmaya, küskünleri barıştırmaya ve sofralara bereketi getirmek için adayım.

* Ama sadece ben değil, her vatandaşım, oy vermeye gidecek olan herkes hak ettiği yaşam için değiştirmeye adaydır.

* Ben uzun bir yolculuktan geldim… Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının öyküleriyle doldurdum… Onların yüzleri, sesleri, özlemleri bana pusula oldu. Şimdi onlarla birlikte adayım. Bize kader dedikleri bu nizamı, değiştirmek istiyoruz.

“KİMLER ADAY BİLİYOR MUSUNUZ?”

* Kimler aday biliyor musunuz? Ankara’da elektriği kesilen İbrahim’e misafir oldum. İbrahim Bey aday. Bartın maden faciasında hayatını kaybeden maden işçisi Rıdvan’ın ailesini ziyaret etmiştim. Rahmetli Rıdvan’ın oğlu Emrullah aday. Şanlıurfa’da evladı için nöbet tutan Emine Şenyaşar’a sarıldım. Emine Hanım aday.

* 8 Şubat’ta Hatay Samandağ’da, ‘İçeride annem, abim ve babam var. Ses veriyorlar, termal kamerada ısı da var ama girecek ekipman yok’ diye bize feryat eden gencimiz aday. Tüm depremzedeler aday.

* Bu topyekûn bir değişimin başlangıcı, halktan çalınanı halka geri vereceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız. Aday ben değilim, aday hepimiz. Söylemiştim başlıyoruz diye. Sevgili halkım, eyvallah, başlıyoruz.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile birlikte bir yola çıktık. Huzur içinde yaşamak, birlikte yaşamak istiyoruz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!