Çin Milli Takımı oyuncularına dövme yasağı getirildi

Çin'de "topluma iyi örnek olmaları" istenen milli takım oyuncularının vücutlarına yaptırdıkları dövmeleri göstermeleri yasaklandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin Spor Genel İdaresinden yapılan açıklamada, milli takım ve 23 yaş altı takımdaki (U23) sporcuların yeni dövme yaptırması “kesinlikle” yasaklanırken, dövmeleri bulunan futbolcuların ise bunları “kaldırması” ya da “gizlemeleri” istendi.

Çin’de profesyonel sporcularda dövme yaptırma oranının “hızla arttığına” dikkat çekilen açıklamada, Çin Futbol Federasyonu’ndan da futbolcuların “topluma iyi örnek olmaları” konusunda kuralları katılaştırması ve bu kurallara uymayan oyuncular hakkında disiplin cezaları vermesi istendi.

Spor Genel İdaresinin açıklamasında ayrıca milli takımların ve oyuncuların “yurtsever eğitimini güçlendirecek” “ideolojik ve siyasi eğitim faaliyetleri” düzenlemesi gerektiği ifade etti.

2002’den beri dünya kupalarına katılan Çin Milli Takımı, şu ana kadar grup maçlarından çıkmayı ve kupa müsabakalarına katılmayı başaramadı.

Katar 2022 için de şansı düşük görülen takım, grubunda oynadığı altı karşılaşma sonucunda beşinci sırada mücadele veriyor.

Çin’de “topluma örnek davranışlar” uygulanması çerçevesinde 18 yaş altındakilerin internette video oyunu oynama süresine kısıtlama getirilmişti.

Bağımlılığa karşı mücadele kapsamında getirilen kısıtlamaya göre çocukların yalnızca cuma, hafta sonu ve tatil günleri akşam saat 20:00-21:00 arasında yalnızca bir saat oyun oynamasına izin verildi.

Çin Milli Takımı oyuncularına dövme yasağı getirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!