Cüneyt Arkın, Emel Sayın’dan yediği dayağı anlattı: “Beni bir güzel patakladı”

Cüneyt Arkın, Emel Sayın'la birlikte rol aldıkları 'Rüzgar' filmindeki dayak sahnesinin nasıl çekildiğini anlattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşilçam’ın efsane ismi Cüneyt Arkın (84) anılarını anlattığı ‘Benim Kahramanım Türk Halkıdır’ kitabını yayınladı. 300’e yakın filmde başrol oynayan Arkın, en unutamadığı anısını Emel Sayın ile film çekerken yaşadığını söyledi.

Emel Sayın’la anısını Posta gazetesine detayları ile anlatan Arkın “Emel Sayın ile ‘Rüzgar’ filmini çekiyoruz. Filmin de ayrıca yönetmenliğini yapıyorum. Kendini, çok ünlü bir şarkıcıyı oynuyor. Allah’ın unuttuğu dağ başında, kar, soğuk ve fırtına içinde bir kulübede çalışmak büyük işkenceydi” dedi.

Emel Sayın’ın prenses gibi olduğunu söyleyen Arkın sözlerine şöyle devam etti: “Bir sahne vardı ki ipler orada koptu. Kulübeden kaçıyor. Fark ediyorum. Dakikalarca karda süründürdüm. Çukurlara düştü, tepelerden yuvarlandı. Gözlerinden yaşlar aktı. Sahneyi uzattım da uzattım. Bana kinlendi. Ertesi gün patron geldi. ‘Emel Sayın işi bırakabilir, ona uygun sahne yaz’ dedi. Anlamıştım.”

Hemen kendine bir dayak sahnesi yazdığını anlatan Cüneyt Arkın “Filmlerde kullandığımız karton sopa ile beni dövecekti. Sopa ile geldiğinde elindekinin karton olmadığını anladım. Kafam gözüm dağıldı, birkaç gün kendime gelemedim. Beni bir güzel patakladı. Ne karton sopayı buldum ne de beni dövdüğü sopayı. Beni dövünce bayağı hafifledi. Film böyle bitti. Bir daha da başka filmimde oynamadı. Muhtemelen beni sevmedi” dedi.

Cüneyt Arkın, Emel Sayın’dan yediği dayağı anlattı: “Beni bir güzel patakladı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!