Deprem kahini yine bildi! Hesaplarında sadece 400 km yanıldı… Bilanço ağır

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kendisini “Deprem kâhini” olarak tanıtan Hollandalı Frank Hoogerbeets’in yaptığı “yeni deprem” açıklamaları geçtiğimiz hafta gündem olmuştu.

Hollanda’da kurucusu olduğu “SSGEOS” isimli araştırma grubu ile çalışmalarını sürdüren Hoogerbeets, Pakistan’da büyük bir deprem olacağını iddia etmişti. Kahin sadece 400 km yanıldı. Pakistan’da değil ama komşusu Afganistan bugün depremle sarsıldı.

Hoogerbeets, Pakistan’daki fay hattı üzerinde elektrik yoğunluğunun çok yüksek olduğunu öne sürmüştü. Pakistan’da değil ama Afganistan’da bugün 11.00 civarında 8 dakika arayla 5,5 ve 6,2 büyüklüğünde iki depremin meydana geldi.

Herat’ın Zinda Can ilçesi merkezinden sırasıyla 29 ve 35 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilerek, sarsıntıların yerin 11,4 ve 10 kilometre derinliğinde gerçekleştiği ifade edildi.

heka reklam heka

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezine (USGS) göre, Afganistan’ın batısında, İran sınırında bulunan Herat vilayetinde saat 11.00’den itibaren art arda 6,3, 5,5, 4,7 ve 6,3, 5,9, 4,6 ve 4,8, ardından da 4,9 büyüklüklerinde çok sayıda deprem meydana geldi.

Herat Devlet Hastanesi Amiri Barat Muin, basına yaptığı açıklamada, Herat’taki depremler nedeniyle şu ana kadar sadece Herat Devlet Hastanesine 500 yaralının getirildiğini belirtti.

Muin, depremlerde hayatını kaybedenlerinin sayısının 215’e çıktığını bildirdi.

 

 

Deprem kahini yine bildi! Hesaplarında sadece 400 km yanıldı… Bilanço ağır
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!