Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 1 milyar dolar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Bankası, “Türkiye Deprem İyileştirme ve Yeniden İnşa Projesi”ne katkıda bulunacağını açıkladı. Banka, depremden etkilenen bölgelerde kırsal konutların ve temel kamu hizmetlerinin yeniden tesisine yardımcı olmak için Türkiye’ye sağlanacak 1 milyar dolarlık finansmanı onayladı.

AA’nın aktardığına göre, Dünya Bankası’ndan yapılan açıklamada, sağlık hizmetlerinin yeniden tesis edilmesine, hasar gören veya tahrip olan belediye altyapısının yeniden inşasına yardımcı olunacağı ifade edildi. Proje faaliyetlerinin 11 ili kapsayacağı belirtildi.

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez konuyla ilgili şöyle konuştu: “Dünya Bankası, depremlerin gerçekleştiği günden bu yana Türkiye’nin yanında ve afet riski yönetimi ve doğal afet sonrası yeniden inşa alanlarındaki deneyimlerini ve uzmanlık birikimini paylaşmaktadır. Bu devasa yıkım sonrasında devam eden çabaların birkaç yıl süreceğini ve önemli miktarlarda kaynak gerektireceğini iyi biliyoruz. Bu yolculukta, Türkiye’nin yanında olacağız ve etkilenen toplulukların yeniden inşasına yardım edeceğiz.”

TEK SEFERDE EN BÜYÜK YARDIM

Açıklamada, Türkiye Deprem İyileştirme ve Yeniden İnşa Projesi kapsamında 1 milyar dolarlık finansmanın onaylandığı belirtilirken bunun Dünya Bankası’nın Türkiye’ye tek seferde sağladığı en büyük finansman paketi olduğu kaydedildi

heka reklam heka

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 1 milyar dolar
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!