Ekran çizilmeleri tarih oluyor: Apple düğmeye bastı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji devi Apple, ekran çizilmelerine son vermek için düğmeye bastı. Şirket, geliştirdiği bir çözüm için patent aldı.
 

Günümüzde, teknoloji dünyasının en yaygın problemlerinden birisi cihaz ekranlarında görülen kırılma ve çizilmelerdir. Gün içerisinde sürekli yer değiştirdikleri için bu sorunların en sık görüldüğü mobil cihazlar ise ne yazık ki kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilmektedir. Tüm bunları çözüme kavuşturmak üzere düğmeye basan Apple, kullanıcıların yüzünü güldürecek gibi görünüyor. İşte Apple’ın ekran çözümü hakkındaki detaylar

Apple, ekran çizilmelerine karşı geliştirdiği bir çözüm için patent aldı
Aktarılan bilgilere göre Apple, kısa bir süre önce ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine başvurarak Uzamsal Bileşikler (Spatial Composites) olarak adlandırılan bir malzeme için patent talebinde bulundu. Cihazlarını daha dayanıklı hâle getirmek adına çalışmakta olan teknoloji devinin yeni patenti, aşınmayan birtakım bileşenler sayesinde çizilme problemlerini ortadan gideren bir malzeme modelini kapsıyor.

Apple, patentini aldığı ekran yapısını özellikle MacBook, iPhone ve iPad gibi taşınabilen cihazlarında kullanacak gibi görünüyor. Bu cihazlardaki çizilme sorunlarının aşılmasıyla kullanıcı deneyiminin büyük oranda iyileştirileceği düşünülüyor. Ayrıca Apple’ın teknolojik cihazların kullanımında karşılaşılabilecek diğer sorunlar üzerine de çalışmalar yapıyor olduğu, aktarılan detaylar arasında.

heka reklam heka

 

Ekran çizilmeleri tarih oluyor: Apple düğmeye bastı!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!