Elon Musk İkinci Sıraya Düştü: Dünyanın Yeni En Zengini O Oldu

Forbes'a göre LVMH, Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy, Tiffany&Co ve Moet & Chandon gibi markaların sahibi Bernard Arnault, 205.8 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı oldu. Teknoloji devi Tesla'nın sahibi Elon Musk ikinci sıraya düştü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forbes’a göre dünyanın en zengin insanları listesi değişti. Teknoloji devi Tesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, 204.2 milyar dolarlık servetiyle artık dünyanın en zengin ikinci insanı oldu.

İlk sıraya ise dünyanın en lüks markalarının sahibi Bernard Arnault oturdu. Arnault servetini 21.6 milyar dolar artarak, 205.8 milyar dolara yükseltti. Elon Musk, şirketleri Tesla ve SpaceX ile 204,2 milyar dolarlık net servete ulaşarak ikinci sıraya düştü.

Onları Amazon’un kurucusu Jeff Bezos (179.9 milyar dolar), Oracle şirketinin yaratıcılarından Larry Ellison (142.6 milyar dolar) ve Amerikan şirketi Meta’nın Başkanı Mark Zuckerberg (138.8 milyar dolar) takip ediyor.

İlk on listesinde Berkshire Hathaway holdinginin başkanı Warren Buffett (125.9 milyar dolar) ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates (122.8 milyar dolar) de yer alıyor.

‘İMPARATORLUK’ YÖNETİYOR!
Arnault’nun lüks eşya firması LVMH, Louis Vuitton, Christian Dior, Givenchy, Tiffany&Co ve Moet & Chandon gibi markaları bünyesinde barındırıyor. Toplamda 75 markalık bir imparatorluğu yöneten Arnault uzun süredir Avrupa’nın en zengin insanı unvanını elinde tutuyor. Ancak çok göz önünde değil. Herhangi bir büyük sosyal medya platformunda kişisel olarak aktif değil. Bloomberg’e göre Arnault evli ve beş çocuğu var ve bunların tümü şu anda LVMH’de veya onun markalarından birinde çalışıyor.

Elon Musk İkinci Sıraya Düştü: Dünyanın Yeni En Zengini O Oldu
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!