Erkan Baş canlı yayında açıkladı! TİP cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi destekleyecek?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın konuğu olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin ardından değerlendirmelerde bulundu. Baş, “Emek ve Özgürlük İttifakı’nın bileşenleriyle toplantı yapacağız. İttifak olarak ortak bir tutum alalım diyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Gazeteci Candaş Tolga Işık’a konuk olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanması, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın aday tutumu ve Türkiye İşçi Partisi’nin seçimdeki hedefleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ORTAK TUTUM VURGUSU
Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteklenip desteklenmeyeceği sorusu üzerine Baş şu yanıtı verdi:

“Süreci bütün ayrıntılarıyla değerlendireceğiz. Emek ve Özgürlük İttifakı’nın bileşenleriyle toplantı yapacağız. İttifak olarak ortak bir tutum alalım diyeceğiz. Bizim ittifakımızın hem Cumhurbaşkanlığı hem parlamento seçimlerinde ortak bir tutum alması lazım. Emek ve Özgürlük İttifakı bir seçim ittifakı değil. TİP Emek ve Özgürlük İttifakı’nın ortak bir tutum almasını zorlar.”

Partisinin seçim hedefleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Baş şu ifadeleri kullandı:

heka reklam heka

“‘Biz önümüzdeki seçimlerde iktidara geliyoruz’ demedik. Biz “Hedefimiz önümüzdeki seçimlerde ana muhalefet olmak” dedik. Biz 4 milletvekiliyle yaptığımız şeyi 14 milletvekiliyle ana muhalefet gücünde yapabiliriz.”

Erkan Baş canlı yayında açıkladı! TİP cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi destekleyecek?
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!