Eski İngiliz bakan iş gücü eksikliği nedeniyle yeni vize programı çağrısında bulundu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski çevre bakanı George Eustice, 35 yaşın altındakilerin AB ve İngiltere’de çalışabilmesi için karşılıklı vize programı çağrısında bulundu.

George Eustice, Brexit sonrası akut işgücü kıtlığının üstesinden gelmek için Birleşik Krallık’ın sınırlarını AB ülkelerinden on binlerce genç işçiye yeniden açmaya çağırdı.

İngiltere’nin AB’den ayrılmasından bu yana göç politikasındaki başarısızlıkları kabul ettiklerini kaydeden çevre bakanı George Eustice , Rishi Sunak hükümetinin 35 yaşın altındaki genç Avrupalılara iki yıla kadar İngiltere’de çalışabilmeleri için bir vize programı çağrısında bulundu.

Boris Johnson döneminde çevre, gıda ve kırsal işlerden sorumlu devlet bakanı olan Eustice, anlaşmaların karşılıklı olması gerektiğini, böylece 35 yaşın altındaki genç İngiliz vatandaşlarının da AB’ye üye ülkelerinde iki yıl yaşayabilmeli ve çalışabilmeli dedi.

Eustice, beceriye dayalı göçmenlik kurallarının ülkeyi birçok düzeyde başarısızlığa uğrattığını söyleyerek İçişleri Bakanlığı’nı eleştirdi. Eustice, “Avukatlar, müze görevlileri ve hatta disk jokeyler gibi yetenekli sayılan kişileri, bu sektörlerde hiçbir eksiğimiz olmamasına rağmen ülkeye alıyoruz. Ancak gıda endüstrisi gibi sektörlerde ciddi işgücü açıkları olmasına ve bu da enflasyona katkıda bulunmasına rağmen insanların buraya gelip çalışmasına izin vermiyoruz. Benim önerim, AB üyesi ülkelerle Bulgaristan, Romanya ve Baltık ülkeleri gibi ülkelerle başlayan ikili müzakereleri başlatmamız ve sonunda karşılıklı bir gençlik hareketliliği vize planı oluşturmak için bunu AB’nin tamamına yaymamızdır.” diye konuştu.

Eski İngiliz bakan iş gücü eksikliği nedeniyle yeni vize programı çağrısında bulundu
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!