Gitarist Paşa Çelik’ten, Madımak için dokunaklı beste…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas Madımak otelinde 1993 yılında meydana gelen acı olayın ardından, birçok sanatçı ve yazar dünya genelinde anma etkinlikleri düzenliyor. Bu anlamlı girişimlere Londra’da yaşayan müzisyen Paşa Çelik de katıldı ve Sivas-Madımak katliamına ithafen bir beste yaptı.

Paşa Çelik’in duygusal bestesi, Londra’daki Mattison Stüdyosu’nda kaydedildi. Beste kayıtlarında gitarı Paşa Çelik çalarken, bas gitarı Polonyalı sanatçı Pitrek Moczurad ve bateri’yi Fransız müzisyen Gaeton Allard üstlendi. Mix ve mastering işlemleri ise Julien Baraness tarafından gerçekleştirildi.

Eser, dijital platformlarda yayınlanarak dinleyicileriyle buluştu. Aynı zamanda müzik videosu da çekilen beste için kayıtlar müzisyen Levent Güneş tarafından yapıldı, post prodüksiyon ise Serhat Orhan tarafından tamamlandı.

Gitarist Paşa Çelik’in Madımak katliamına ithafen bestelediği eser, duygusal bir anlatım ve sanatsal bir ifadeyle Sivas’ın kederli hatırasını canlandırmayı amaçlıyor. Bu müzikal çalışma, trajedinin hafızalardan silinmemesi ve toplumsal bir vicdan oluşturulması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Eserin, hem Sivas hem de uluslararası platformlarda duygusal bir yankı uyandırması ve Madımak katliamının unutulmamasına katkıda bulunması bekleniyor.

Fotoğraf: Hanah Yusuf

Gitarist Paşa Çelik’ten, Madımak için dokunaklı beste…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!