Hakkında yakalama kararı vardı… Emre Aşık’ın eski eşi Yağmur Sarnıç teslim oldu

Eski eşi Emre Aşık’ı öldürmek için plan yaparak tetikçi tuttuğu iddiasıyla gündeme gelen Yağmur Sarnıç, teslim oldu. Ünlü isim, işlemlerin ardından 3 günlük zorlama hapsini yatmak için Bakırköy Kadın Cezaevi’ne götürüldü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski eşi Emre Aşık’ı öldürmek için plan yaparak tetikçi tuttuğu iddiasıyla gündeme gelen Yağmur Sarnıç hakkında yakalama kararı bulunuyor. Kesinleşmiş, ertelenmiş hapis cezaları bulunan ve 2 aydır arandığı konuşulan Sarnıç, teslim oldu. Ünlü isim, işlemlerin ardından 3 günlük zorlama hapsini yatmak için Bakırköy Kadın Cezaevi’ne götürüldü.

Boşanma aşamasındaki eşi Emre Aşık’ı öldürtmek için cinayet planı yaptığı ve iki ayrı tetikçi tuttuğu öne sürülen Yağmur Sarnıç’ın ilk tetikçi Erdi Sungur’la Düzce’de ormanlık alanda Emre Aşık için mezar yeri baktığı iddia edilmişti.

Sabah’ın haberine göre, ihbar üzerine 25 Mart 2020’de Sungur ve Sarnıç’ın içinde olduğu araç, Düzce’nin Gülormanı Köyü’nde jandarma görevlilerince durdurulmuş, Sarnıç’a burada jandarmaya direnme ve hakaret suçundan 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verilmişti.
Bu cezası kesinleşen Sarnıç hakkında hükmün açıklanması geri bırakılan başka cezalar da bulunuyor. Bu şekilde ertelenen cezaların da hükmü açıklanıp infaz edileceği belirtiliyor.

Emre Aşık’ın korunma kararını ihlal ettiği için Sarnıç hakkında verilen 3 günlük zorlama hapis cezası da bulunuyor.
Yağmur Sarnıç’ın pazartesi sabah Gaziosmanpaşa Adliyesine teslim olduğu öğrenildi. Salı akşamına kadar işlemleri süren Sarnıç’ın, hakkında yakalama kararları olan dosyalardan ifade alındı.

Sarnıç, işlemlerin tamamlanmasının ardından Salı günü, üç günlük zorlama hapis kararı doğrultusunda Bakırköy Kadın Cezaevine konuldu.

Yağmur Sarnıç hakkında en son annesi Safure Demir işe birlikte 5 kamu görevlisine hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarından 36 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Hakkında birçok dava ve soruşturma bulunan Sarnıç ayrıca modacı Süleyman Tezcan’a yönelik tehdit, öldürmeye teşebbüs, intihara yönlendirme, işkence, eziyet, hakaret, şantaj, hürriyetinden yoksun kılma, dolandırıcılık, suç işlemek amacıyla örgüt kurma gibi çok sayıda suçlama yöneltilmişti.

Hakkında yakalama kararı vardı… Emre Aşık’ın eski eşi Yağmur Sarnıç teslim oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!