Hülya Avşar: ‘Simite takılanları takmıyorum. Ben ister yerim ister yemem!’

Sanatçı Hülya Avşar, Türkiye'deki ekonomik gidişat ile ilgili "Gerekirse simit yenecek ama bu günler de biraz kolay atlatılacak" sözleri sonrası başlayan tartışmalara ilişkin açıklama yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Avşar, gelen tepkilere atıfta bulunarak, “Sakinleştiyseniz sıra bende” ifadesini kullandı.

Konuşmasının çarpıtıldığını savunan Avşar şunları kaydetti:

O kadar konuşmamın içinden, hep birlikte bugünleri aşacağız kısmı değil de “simit”e takılanlar; hiçbirinizi takmıyorum ve saymıyorum. Benim simit yeme meseleme gelince; yerim yada yemem ama bildiğim bir şey var. Kendim kazandım. Hiç de kolay olmadı hala da kazanıyorum. Bunun hesabını kimseye vermedim, size hiç vermeyeceğim. Sizin gibi düşünenler demek ki başımızda olsa; ne demokrasi kalır, ne konuşma özgürlüğü… Diyeceğim şu ki “Gerekirse simit yiyeceğiz, ama bugünleri beraber atlatacağız”

Ne olmuştu?

Avşar, bir muhabirin “Ekonominin sanatçılara nasıl yansıması oluyor?” şeklinde bir soru şu yanıtı vermişti:

Ekonomik krizin herkese ve her kesime mutlaka yansıması oluyor. Benim bildiğim bir tek şey var. Türkiye’de hatta şimdiki duruma göre dünyada eğer hayattaysan, mutlaka bu tür günleri, bu zamanları öngörüp biraz daha farklı yaşam çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz falan diyorlar. Gerekirse yenecek ama bu günler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi, insanlar olarak bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Avşar’ın bu sözleri sosyal medyada eleştiri konusu olmuştu.

Independent Türkçe

Hülya Avşar: ‘Simite takılanları takmıyorum. Ben ister yerim ister yemem!’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!