‘İngiliz turistler’ Türkiye’yi tercih etti! Oranlarda ciddi artış…

2023 yılı 7 aylık dönemde, İngiltere’den Akdenize havayolu ile yapılan yurtdışı seyahatler ve Türkiye'nin payı belli oldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 yılı 7 aylık dönemde, İngiltere’den Akdenize havayolu ile yapılan yurtdışı seyahat % 34 artış gösterdi. Türkiye’ye çıkışlar % 23 yükseldi.

2023’te İngiltere’den yurtdışı seyahatler kaç adet oldu?

Turizm Databank’ın İngiltere Sivil Havacılık Otoritesi verilerinden yaptığı analize göre, 2023 yılının Ocak-Temmuz döneminde, İngiltere’den Akdenize havayolu ile yapılan yurtdışı (gelen-giden) seyahat trafiği % 34 artarak 112 milyonu geçti. Türkiye’ye çıkışlar % 23 yükselerek 4,3 milyona yaklaştı.

İngilizler seyahatçi 2023’te nereye gitti?

İngiltere’den Akdeniz ülkelerine yapılan yurtdışı seyahatler, bu dönemde 47 milyonu aşarken İspanya % 41 payla ilk sırada. Onu % 13,6 payla İtalya ve % 10,3 payla Fransa izledi.

İngiltere’de Türkiye’nin payı ne oldu?

Bu dönemde pazar payları düşen Portekiz ve Türkiye, seyahat sayısında % 23 gelişme gösterirken payları ise % 9,2 ve % 8,8 oldu. Yunanistan, G.Kıbrıs, Fas, Çekya ve Mısır da gelişme kaydederken, Fas ve Tunus % 100’er artışla rekor kırdı. Akdeniz dışında ise BAE bu dönemde % 38 artış ve 3,4 milyon trafikle kendi bölgesinde lider.

heka reklam heka

‘İngiliz turistler’ Türkiye’yi tercih etti! Oranlarda ciddi artış…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!