İngiliz turistler zehirlendi: Antalya’da salmonella vakası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’da bulunan bir beş yıldızlı otelde yaşanan zehirlenme vakaları, İngiliz basını tarafından gündeme getirildi. İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı, yaşanan zehirlenme vakalarına ilişkin soruşturma başlattı.
Antalya’daki bir beş yıldızlı otelde meydana gelen ve salmonella dahil birçok zehirlenme vakasını içeren olay, İngiliz basınında geniş yer buldu. İngiltere’den gelen birçok turist, zehirlenme nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı da durumu soruşturmak üzere harekete geçti.

Mail on Sunday gazetesinin özel haberine göre, Antalya’daki beş yıldızlı bir otele giden İngiliz turistler, gıda zehirlenmesi vakalarıyla karşılaştı. Bazı turistlerin hastaneye başvurması sonucunda “salmonella” ve “E. coli (Koli basili)” gibi bakterilerin tespit edildiği belirtildi.

Otelde konaklayan çocuklar ve yetişkinler arasında birçok kişi hastaneye kaldırıldı ve yüzlerce kişinin seyahat acentesine dava açmayı planladığı bildirildi.

İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı da zehirlenme vakalarıyla ilgili ihbarlar üzerine soruşturma başlattı. Soruşturmanın amacının, bu hastalıkların kaynağını bulmak olduğu ifade edildi.

İngiliz Sağlık Güvenliği Ajansı’ndaki Dr. Lesley Larkin de bir açıklama yaptı. Kurumun İzleme, Gastrointestinal Patojenler ve Gıda Güvenliği’nden sorumlu başkanı olan Larkin, “Kurum olarak, Türkiye’den dönen turistlerle ilgili iddiaları soruşturuyoruz. Eğer yakın zamanda Türkiye’den döndüyseniz ve herhangi bir rahatsızlık belirtisiyle endişeleniyorsanız doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz” dedi.

Turistler, açık büfe hizmet veren oteldeki yemeklerin uygun olmayan koşullarda sunulduğunu, artık yemeklerin üzerine taze yemeklerin eklendiğini, tabakların, bardakların, çatal bıçakların ve kaşıkların kirli bir şekilde servis edildiğini ifade ettiler. Ayrıca yemeklerin yeterince pişmediğini iddia ettiler.

İngiliz turizm acentesi TUI ise gıda zehirlenmesinin otelden kaynaklanmadığını ve bir nörovirüs olduğunu iddia etti. Otel ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

İngiliz turistler zehirlendi: Antalya’da salmonella vakası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!