İngiltere Aralık ayındaki grevlerle boğuşacak… İşte grevlerin tam listesi:

Aralık ayı boyunca İngiltere grev dalgasıyla boğuşacak. Sağlık, ulaşım ve posta ağlarındaki tüm grev ve iş durdurma tarihleri netleşti...

featured
İngiltere'nin başkenti Londra'da demiryolu çalışanları, iş kayıpları, çalışma koşulları ve emeklilik maaşlarındaki anlaşmazlıklar nedeniyle 27 ve 30 Temmuz'da greve gitme kararı aldı. ( Raşid Necati Aslım - Anadolu Ajansı )
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkeyi kasıp kavuran grev dalgası bu hafta zirveye ulaşıyor ve ulaşım ağı, NHS, Royal Mail ve kamu hizmetlerindeki işçiler ücretler ve koşullar konusunda devam eden tartışmalarda endüstriyel eylemde bulunurken Britanya’yı durma noktasına getirmekle tehdit ediyor.

İşte yıl sonundan önce planlanan başlıca kamu hizmeti grevleri:

13 Aralık Salı

Network Rail ve 14 tren işletme şirketi için çalışan RMT üyelerinin grevlerin ilk günü. National Rail, grev günlerinde “çok sınırlı hizmet” olacağı ve “bazı güzergahlarda hiç tren olmayacağı” konusunda uyardı. Sürücü ve Araç Standartları Kurumu (DVSA) personeli, İskoçya ve Kuzey İrlanda’da bu tarihten itibaren greve başlayacak.

14 Aralık Çarşamba

İletişim İşçileri Sendikası (CWU) üyeleri, Royal Mail ile ücret ve koşullar konusunda anlaşmazlık yüzünden grevlerine devam edecekler. 115.000’den fazla posta çalışanı iş aksatacak.

heka reklam heka

15 Aralık Perşembe

Kraliyet Hemşirelik Koleji’nden (RCN) 100.000’e yakın hemşirenin, İngiltere’deki 53 NHS kuruluşundaki bir dizi grevin ilkinde yer alması bekleniyor.

16 Aralık Cuma

Eurostar’da güvenlik personeli olarak çalışan RMT üyeleri, Noel’e yaklaşırken dört günlük endüstriyel eyleme başlayacak. Seferlerde aksamalar olacak. Ulusal Karayolları için çalışan PCS üyeleri, Heathrow Havalimanı’nda özel yüklenici Menzies’in çalıştırdığı yer hizmetleri görevlileri, Network Rail ve 14 tren işletme şirketindeki RMT üyeleri de greve katılacak.

17 Aralık Cumartesi

Network Rail ve 14 tren işletme şirketi için çalışan RMT üyeleri grevlerini sürdürecek.

18 Aralık Pazar

İskoçya’daki Highlands ve Islands havalimanlarında çalışan Unite üyeleri yeniden greve gidiyor. Eurostar’daki RMT üyeleri de grev yapacak. Heathrow’daki Unite bagaj görevlileri de eylemlerine devam edecek.

21 Aralık Çarşamba

Ambulans çalışanları ve diğer NHS personeli, GMB, Unison ve Unite tarafından koordine edilen bir grev düzenleyecek.

22 Aralık Perşembe

RMT sendikasına üye temizlik işçileri, demiryolu şirketlerinde bir dizi greve başlıyor. İskoçya’daki Highlands ve Islands havalimanlarında çalışan Unite üyeleri, Londra ve güneydoğudaki Eurostar güvenlik personeli ve Ulusal Karayolları çalışanları grev yapacak.

23 Aralık Cuma

Londra Heathrow, Londra Gatwick, Manchester, Birmingham, Cardiff ve Glasgow havaalanlarında güvenlik işçileri grev yapacak.

24 Aralık Cumartesi

Havalimanlarında grev eylemleri sürecek.

25 Aralık Pazar

Tren işletmeleri için çalışan RMT grevi devam edecek, Noel günü de hizmet verilmeyecek. Havalimanlarında grev eylemleri sürecek.

26 Aralık Pazartesi

Demiryolu çalışanlarının grevi  ve havalimanlarında grev eylemleri devam edecek.

27 Aralık Salı

Demiryolu çalışanlarının (RMT) grevi sabah 6’ya kadar devam edecek.

28 Aralık Çarşamba

Ambulans çalışanları ve diğer NHS personeli, İngiltere ve Galler’de koordine edilen başka bir grev düzenleyecek. DVSA sürüş müfettişlerinin grevleri West Midlands, doğu bölgesi ve doğu Midlands’ta başlayacak. Havalimanlarında grev eylemleri sürecek.

29 Aralık Perşembe

DVSA grevi West Midlands, Eastern bölgesi ve East Midlands’da devam edecek. Havalimanlarında grev eylemleri sürüyor olacak.

30 Aralık Cuma

National Highways çalışanlarının grevleri West Midlands ve güneybatıda başlayacak. DVSA grevi West Midlands, doğu bölgesi ve doğu Midlands’ta devam ediyor. Havalimanlarında grev eylemleri sürüyor.

31 Aralık Cumartesi

Bazı demiryolu şirketlerinde temizlikçi olarak çalışan RMT üyeleri harekete geçecek. National Highways çalışanlarının eylemi, West Midlands ve Güneybatı’da başlayacak. Havalimanlarında grev eylemleri yılın son günü de devam edecek.

 

Kaynak: Guardian

 

 

 

İngiltere Aralık ayındaki grevlerle boğuşacak… İşte grevlerin tam listesi:
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!