İngiltere Kraliyet Darphanesi’nden ‘Star Wars’ parası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinema tarihinin en ikonik serilerinden Star Wars’un “Return of the Jedi” filminin 40. yıl kutlamaları için özel tasarlanmış dört farklı hatıra parası bastırıldı. İngiltere Kraliyet Darphanesi’nin bastığı paralar, 10 Temmuz’da darphanenin resmi web sitesinde satışa sunuldu.

İngiltere Kraliyet Darphanesi, bu yıl 40. yıl dönümünü kutlayacak 1983 yapımı kült bilim kurgu filmi “Star Wars: Return of the Jedi” için özel tasarlanmış dört farklı hatıra parası bastırıldığını duyurdu.

Kraliyet Darphanesi’nin Koleksiyon Hizmetleri Direktörü Rebecca Morgan, “Star Wars: Return of the Jedi’ın 40. yıl dönümünü kutlamak için bu dünya dışı koleksiyonu piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz. Bu koleksiyonun lansmanı ile dünya çapında yeni ve mevcut madeni para koleksiyoncularının yanı sıra, Star Wars’un hem Birleşik Krallık’ta hem de uluslararası alandaki geniş hayran kitlesini heyecanlandıracağımız için heyecanlıyız” dedi.

10 TEMMUZ’DA SATIŞA ÇIKTI

Darth Vader, Emperor Palpatine, Luke Skywalker, Princess Leia, Han Solo ve Chewbacca da yer aldığı 50 penilik madeni paralardaki R2-D2 ve C-3PO’yu içeren tasarımların ilk görselleri paylaşıldı.

heka reklam heka

Böylece orijinal Star Wars karakterleri ilk kez Birleşik Krallık resmi paralarında yer alacak.

İlk parça, Star Wars koleksiyonunun başlangıcını simgeleyecek şekilde, 10 Temmuz Pazartesi sabah 9’da Kraliyet Darphanesi’nin resmi web sitesinde satışa sunuldu.

İngiltere Kraliyet Darphanesi’nden ‘Star Wars’ parası
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!