İngiltere Maliye Bakanı Sunak, asgari ücreti yükseltecek

Baştan Sun gazetesi olmak üzere İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Maliye Bakanı Rishi Sunak, yıllık bütçesini sunacağı Çarşamba günü asgari ücretini artırılacağını da duyuracak.Sun gazetesine......

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Baştan Sun gazetesi olmak üzere İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Maliye Bakanı Rishi Sunak, yıllık bütçesini sunacağı Çarşamba günü asgari ücretini artırılacağını da duyuracak.

Sun gazetesine göre Sunak, hali hazırda saat başına 8,91 GBP olan asgari ücreti 9,45 GBP seviyesine çıkaracak. Başka yayın organları ise yeni asgari ücretin saat başına 9,50 GBP olacağını öne sürdüler.

Maliye Bakanı Sunak da dün yaptığı açıklamada, faiz ve enflasyon için görünümün Çarşamba günü açıklayacağı yıllık bütçe öncesinde kendisinin düşüncelerini beslemekte olduklarını ifade etti.

Times Radio’ya konuşan Sunak, “Uygun mali politikanın ne olduğunu, doğru vergi oranının, borçlanma ve harcama miktarının nee olduğunu belirlerken enflasyon ve faiz faktörlerini düşünmem gerekli. Çünkü bizim kamu finansmanımız enflasyon ve faiz gibi şeylerde değişikliklere karşı hassaslar” dedi.

İngiltere Maliye Bakanı Sunak, asgari ücreti yükseltecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!