İngiltere Merkez Bankası’ndan 2 faiz artırımı daha bekleniyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 yılının ilk çeyreğinde, İngiltere’ye yapılan vize başvuruları artarken, red yanıtlarının oranı düştü.

 

İngiltere Büyükelçiliği, 2023 yılında İngiltere’ye yapılan vize başvurularında artış olduğunu, red oranlarının ise azaldığını bildirdi. Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği’nin DW Türkçe ile paylaştığı verilere göre, “2023 yılının ilk aylarında İngiltere’ye yapılan başvurular artış göstermiş, buna karşın red edilen başvuruların sayısı azalmıştır” denildi.

Büyükelçilik, Schengen vizesinin sadece ziyaret ve kısa süreli eğitimi kapsadığına karşın, İngiltere vizesi ile ilgili verilerin daha geniş bir kapsama sahip olduğunu vurguladı. İngiltere’ye yapılan vize başvurularının sadece ziyaretleri değil, aynı zamanda uzun süreli eğitim, yerleşim ve çalışma vizelerini de kapsadığı belirtildi.

heka reklam heka

2023’ün İlk Aylarında Reddedilen Başvurular Azaldı

  • 2022 yılında Türkiye’den İngiltere’ye vize için toplam 97.041 başvuru yapılmış, bunların 78.643’üne olumlu yanıt verilmiş.
  • 2023 yılında ise ziyaret amacıyla yapılan vize başvuru sayısı, yani Ocak-Mart aylarında 30.902 olmuş, bunların 26.161’ine vize verilmiş.

Bu verilere göre, 2022’ye kıyasla 2023’ün ilk üç ayında başvuru oranında artış yaşandığı, red oranı ise azaldığı gözleniyor. 2022 yılında red oranı %18 civarında iken, 2023 yılında bu oran %15 olarak kaydedilmiş.

 

İngiltere Merkez Bankası’ndan 2 faiz artırımı daha bekleniyor
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!