İngiltere, Omicron’dan en çok etkilenen firmalara 1 milyar sterlin fon ayırdı

İngiltere, Covid-19'un Omicron varyantından en çok etkilenen işletmeler için 1 milyar sterlin (1,3 milyar dolar) ek fon ayırdığını duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Destek kapsamında, İngiltere’deki konaklama ve eğlence işletmeleri, 6 bin Pound’a kadar hibe almaya hak kazanacak.

Kültürel organizasyonları desteklemek için 30 milyon sterlin değerinde fon oluşturulacak. İş destek önlemleri için İngiliz yerel makamlarına 100 milyon sterlin aktarılacak. Ayrıca İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’daki hükümetlere 150 milyon sterlin verilecek.

Maliye Bakanlığı, ülkedeki küçük ve orta ölçekli şirketler için çalışan başına iki haftaya kadar Covid-19 ile ilgili devamsızlıklar için yasal hastalık ücretinin maliyetini karşılayacağını da kaydetti.

Bu arada daha önceki pandeminin aksine, işini kaybeden veya çalışma saatleri kesilen işçiler için ekstra hükümet yardımı verilmeyecek.

Maliye Bakanı Rishi Sunak, önlemlerin yüz binlerce işletmeye yardımcı olacağını söyledi. Sunak, hükümetin Omicron’u yavaşlatmak için daha fazla kısıtlama getirmesi halinde buna “orantılı ve uygun şekilde yanıt vereceğini” kaydetti.

Londra yönetimi, geçtiğimiz hafta Covid-19 vakalarında yüzde 60’lık bir artış olmasına rağmen, konaklama işletmeleriyle ilgili herhangi bir yeni yasal kısıtlama kararı almadı.

İngiltere, koronavirüsün ekonomiye etkisini hafifletmek için geçen mali yılda 300 milyar sterlinden fazla borç almıştı.

İngiltere, Omicron’dan en çok etkilenen firmalara 1 milyar sterlin fon ayırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!