İngiltere parlamentosundaki bebek yasağına tepki: Milletvekilleri tüzükte değişiklik istedi

İngiltere'de bir milletvekiline 3 aylık bebeğini Avam Kamarası'na getiremeyeceğinin söylenmesinin ardından bir grup milletvekili parlamento tüzüğünde değişiklik yapılmasını talep etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşçi Partisi milletvekili Stella Creasy oğlu Pip’i bir oturuma götürdükten sonra meclis idaresinden bir mektup aldığını açıkladı. Daha önce oğlunu ve daha büyük yaştaki kızını sorunsuz bir şekilde meclise götürebildiğini belirten Creasy, kendisine kuralların eylül ayında değiştiğinin bildirildiğini aktardı.

Milletvekillerine artık “çocukları ile birlikteyken genel kurul salonundaki yerlerini kullanmamaları” tavsiye ediliyor. BBC’ye konuşan Creasy annelerin siyasi hayata dahil olmasının önünde yeterince engel bulunduğunu ve son kararın da politika ortamını zedelediğini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Dominic Raab ise Creasy’yi anladığını fakat kararın parlamento idaresine ait olduğunu belirtti.

Yeşil Parti milletcekili Caroline Lucas ise bebek yasağının “saçma” olduğunu belirterek bebeklerin ortamı “arka sıralarda anıran milletvekillerinden” daha az bozduğunu belirtti.

Avam Kamarası Başkanı Lindsay Hoyle ise parlamento prosedür komitesine kuralı gözden geçirme talimatı verdiğini belirterek bu konuda görüş ayrılıkları oluğunu ifade etti.

İngiltere parlamentosundaki bebek yasağına tepki: Milletvekilleri tüzükte değişiklik istedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!