İngiltere sağlık çalışanlarına kapıyı açtı!

Hükümet verileri, İngiltere'nin geçen yıl sağlık sektöründe çalışmak üzere gelen yabancı göçmenlere verilen vize sayısını neredeyse iki katına çıkardığını ortaya koydu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere, sağlık sektöründe çalışacak yabancı göçmenlere verilen arttırdı. “Nitelikli İşçi – Sağlık ve Bakım” rotası altında verilen vizelerde büyük artış yaşandı.

SAĞLIK SEKTÖRÜNE YABANCI İŞÇİ AKINI

İngiliz hükümetinin yayımladığı verilere göre, sağlık ve bakım sektöründe çalışmak üzere ülkeye gelen yabancı göçmenlere verilen vize sayısı, geçtiğimiz yıl neredeyse iki katına çıkarıldı. “Nitelikli İşçi – Sağlık ve Bakım” kategorisinde verilen vizeler, yüzde 91’lik bir artışla 146 bin 477 kişiye ulaştı.

AİLE ÜYELERİNE DE VİZE İMKANI

Bu vizeler, sağlık ve bakım sektöründe çalışacak kişilerin yanı sıra, bu kişilerin bakmakla yükümlü olduğu aile üyelerini de kapsıyor. Bu kapsamda, sağlık ve bakım çalışanlarının aile üyelerine toplamda 279 bin 131 vize verildiği kaydedildi.

VİZE KOŞULLARINDA SIKILAŞTIRMA

Sunak hükümeti, göçmen sayısındaki artışı kontrol altına almak amacıyla, geçen yılın sonlarına doğru vize politikalarında sıkılaştırmaya gitti. Açıklanan yeni düzenlemeler, daha yüksek maaş eşikleri ve aile üyelerinin ülkeye getirilmesine ilişkin kısıtlamaları içeriyor. Bu adımlar, hükümetin göçmen sayısını düşürme çabasının bir parçası olarak değerlendiriliyor.

heka reklam heka

İngiltere sağlık çalışanlarına kapıyı açtı!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!