İngiltere seyahatlerinde otel karantinası tamamen kalkıyor

10 gün otel karantinası yerine 10 gün evde izole şartının getirileceği kaydedildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiliz The Telegraph gazetesi, hükümetin kırmızı liste ülke kategorisini ve otel karantinasını kaldırmaya hazırlandığını yazdı. İsmini açıklamayan kaynağa dayandırılan haberde, 10 gün otel karantinası yerine 10 gün evde izole şartının getirileceği kaydedildi.

Bakanların 28 Ekim’de bu konuyu görüşmek için bir araya geldiği belirtilen haberde, toplantının gündeminin yurt dışından ülkeye vaka gelme tehlikesi azaldıkça karantina kuralının kaldırılması olduğu ifade edildi.

Sarı listeyi 7 Ekim’de kaldırmıştı

Mayıs ayında ekim ayının başına kadar seyahatlerde ‘trafik lambası’ sistemini kullanan İngiltere, bu tarihe kadar her üç haftada bir güncellediği listedeki sarı liste kategorisini 7 Ekim’den itibaren kaldırdı ve kırmızı listedeki ülke sayısını da 10’a düşürdü.

Bakanlık açıklama yapmadı

Ulaştırma Bakanlığı bu konuyla ilgili olarak şu aşamada ‘spekülasyon’ yapmak istemediğini belirtse de, gazeteye konuşan kaynaklar İngiltere’nin Panama, Kolombiya, Venezuela, Peru, Ekvador, Haiti ve Dominik Cumhuriyeti’ne dönük kısıtlamaları kaldırmasının neredeyse kesin olduğunu ileri sürdü.

İngiltere seyahatlerinde otel karantinası tamamen kalkıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!