İngiltere’de karantina süresi 5 güne düşürüldü

Covid-19 kaynaklı ölümlerin 150 bini aştığı İngiltere'de Sağlık Bakanı Sajid Javid, pazartesi gününden itibaren karantina süresinin 7 günden 5 güne düşürüleceğini duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Korona virüsü vaka sayısının 15 milyona dayandığı ve Covid-19 kaynaklı ölümlerin 150 bini aştığı İngiltere’de, tavsiye edilen karantina süresi 7 günden 5 güne düşürüldü. Söz konusu kararın ‘ekonomik faaliyeti’ artırmak için alındığı belirtilirken İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, “Özgürlüklerimiz üzerinde uygulanacak herhangi bir kısıtlama, son çare olmalıdır” dedi. Javid, beşinci gün sonrasında negatife dönen kişilerin karantinasını sonlandırabileceğini söyledi. Söz konusu güncelleme, pazartesi gününden itibaren yürürlüğe girecek.

Covid-19’a yakalananların üçte ikisinin, karantinanın beşinci gününün sonunda ‘bulaşıcılık özelliğini yitirdiğini’ belirten Javid, “İnsanların karantinadan güvenli bir şekilde çıkmalarına yardımcı olmak için inşa ettiğimiz test kapasitesini kullanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Aralık ayında, İngiltere’de 10 gün olan karantina süresi 7 güne indirilmişti.

Salgın dolayısıyla kapanan ekonominin yeniden açılmasından bu yana, rekor düzeyde personel sıkıntısının yaşandığı ülkede hükümet, karantinaya girmek yerine yapılacak gündelik testlerin bu sorunu hafifletmeye yardımcı olacağını düşünüy

İngiltere’de karantina süresi 5 güne düşürüldü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!