İngiltere’de tecavüze uğradığını iddia eden kadına yalan söylemekten 8,5 yıl hapis cezası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’de uyuşturularak tecavüze uğradığını ve sonrasında fuhuşa zorlandığını iddia eden bir kadın yalan söylediğinin ortaya çıkmasının ardından 8,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

22 yaşındaki Eleanor Williams, Mayıs 2020’de sosyal medya hesabından yaptığı ve 100 binden fazla paylaşım alan açıklamasında, güney Asyalı erkekler tarafından dövüldüğünü, istismar edildiğini ve fuhuşa zorlandığını iddia etmişti.

Williams’ın bu yorumları memleketi Barrow-in-Furness da öfke seline ve yağmalara yol açmıştı. Ocak ayında Williams jüri tarafından adaleti yanıltmaktan suçlu bulunmuştu.

Polis, Williams’ın tecavüz ve yurt dışına kaçırılma iddialarının yalan olduğundan ve iddialarını desteklemek için kendisini çekiçle yaraladığından şüphelenmişti.

heka reklam heka

Yargıç, Williams’ın neden bu yalanları uydurduğunu bilmediklerini ama Asyalıları suçlayarak iddialarının inandırıcılığını artırmak istediğinin açık olduğunu belirtti.

 

Suçlanılan 3 kişi ise mahkemede şüphe altında oldukları dönemde intihara kalkıştıklarını belirtti.

Williams, Mohamed Ramzan adlı Pakistan asıllı iş adamının kendisini 12 yaşında kandırdığını ve Amsterdam’a götürerek fuhuşa zorladığını ileri sürmüştü.

Polis daha sonra Williams’ın Amsterdam’da olduğu sırada Ramzan’ın banka kartının İngiltere’de kullanıldığını tespit etti.

Blackpool’a götürülüp ölümle tehdit edildiği ve tecavüze uğradığı iddiaları ise güvenlik kamerasında yalnız olduğu tespit edilince çöktü.

Mahkeme çıkışında konuşan Ramzan, iddialar nedeniyle hayatının ‘cehenneme döndüğünü’ ve işyerinin iflas ettiğini belirterek tekrar nasıl ayağa kalkacağını bilmediğini söyledi.

Williams, toplumda infial yaratmayı hedeflemediğini söylese de hakim bu paylaşım üzerine Pakistan asıllıların hedef haline gelebileceğinin açık olduğunu söyledi.

İngiltere’de tecavüze uğradığını iddia eden kadına yalan söylemekten 8,5 yıl hapis cezası
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!