İngiltere’de Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için toplanan bağış 100 milyon sterlini geçti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

İngiltere’de, Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için başlatılan bağış kampanyasında sadece iki hafta içinde 100 milyon sterlinden ( yaklaşık 2,74 milyar TL) fazla para toplandı.

 

İngiltere’deki çeşitli yardım kuruluşlarından oluşan Afetler Acil Durum Komitesi (DEC) tarafından düzenlenen kampanya depremden etkilenenlere yardım eli uzatmayı amaçlıyor.

heka reklam heka

Kampanya Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden üç gün sonra televizyon, radyo ve sosyal medyada reklamlar aracılığıyla duyurulmaya başladı.

Beyaz perdede James Bond’u canlandıran ünlü İngiliz aktör Daniel Craig, sinema oyuncusu Tamsin Grieg, aktör, yazar ve sunucu Michael Palin gibi ünlüler de kampanyada yer alarak yardım çağrısında bulundu.

 

DEC şu ana kadar 101,5 sterlin topladı
9 Şubat’ta başlatılan kampanyada şu ana kadar 101,5 milyon sterlinden fazla toplandığı belirtildi.

 

Sosyal medya hesabından teşekkür mesajı paylaşan komite halen bölgede insani yardım ihtiyacının çok büyük olduğunu vurgulayarak bağış çağrısını yineledi.

Komite, yerel ortaklarıyla birlikte bölgeye çadır, battaniye, gıda, temiz su ve tıbbi yardım ulaştırdıklarını bildirdi.

Komitenin internet sitesinde 10 sterlinlik bağışın iki kişiyi sıcak tutmaya yetecek battaniye, 25 sterlinlik bağışın on gün boyunca bir ailenin acil gıda ihtiyacını karşılamaya ve 50 sterlinlik bağışın iki aile için barınma sağlamaya yeteceği belirterek bağış toplamaya çalışıyor.

Kral Charles da bağış yapmıştı

Kampanyaya İngiltere Kralı Charles ve eşi Camilla ile Galler Prensi William ve eşi Kate’in de kişisel olarak bağışta bulunmuş, komite “cömert” bağışlarından dolayı kraliyet ailesi üyelerine sosyal medyadan paylaştıkları mesajla teşekkür etmişti.

İngiliz hükümeti de yardım çağrılarına yapılan bağışları eş katkı veren UK Aid Match programı aracılığıyla fona 5 milyon sterlin katkı sağladı.

DEC İcra Kurulu Başkanı Saleh Saeed yaptığı açıklamada, “İngiltere halkının en çok ihtiyaç duydukları anda insanlara destek olduğunu belirterek “Bağışlarınız, evlerini kaybeden aileler için acil barınma, sıcak battaniye ve gıda, yaralılar için acil tıbbi destek ve çocukların yaşadıklarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmak için psikososyal destek sağlamaya şimdiden yardımcı oluyor ve olmaya devam edecek.” diye konuştu.

İngiltere’de Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için toplanan bağış 100 milyon sterlini geçti
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!