İngiltere’ye gelebilmek için en kolay yol: Gönüllü olmak… İşte tüm detaylar

İngiltere'ye vize almak artık eskisi kadar kolay değil. Ancak Birleşik Krallık'a gelmenin bambaşka bir yolu daha var. Üstelik bu yol en kolay olanı... Gönüllü olarak çalışmayı kabul ederseniz İngiltere kapıları size ardına kadar açık! İşte detaylar...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Anlaşması’nın sona ermesiyle birlikte İngiltere’ye gelmek iyice zorlaştı. Son dönemde sponsor vizesi İngiltere’de yaşamak ve çalışmak için en revaçta vize türü… Ancak bu vizenin de birçok şartı var. Artık öğrenci vizesi ile bile İngiltere’ye eğitim için gelmek eskisi kadar kolay değil.

Ancak Birleşik Krallık’a gelmenin bambaşka bir yolu daha var. Üstelik bu yol en kolay olanı… Gönüllü olarak çalışmayı kabul ederseniz İngiltere kapıları size ardına kadar açık! İşte detaylar…

 

Aberdeen, İskoçya merkezli bir yardım kuruluşu, fırıncı, çiftçi, marangoz veya eğitmen gibi farklı alanlarda gönüllüler ile ‘özel ihtiyaçları olan’ yetişkinlere ve gençlere destek oluyor. Kurumun verdiği davetiye ile vize almak mümkün.

heka reklam heka

3 ya da 6 aylık bir gönüllü çalışma karşılığında kurum size kalacak yer ve yemek veriyor. Para kazanma şansınız olmayacak ama bu süre içinde boş günlerinizde İskoçya ve İngiltere’de bulunan firmalarla yüz yüze görüşüp maaşlı bir iş anlaşması yaparsanız alacağınız yeni davetiye ile İngiltere’ye tekrar gelme şansınız olacak. Ayrıca İngilizcenizi de geliştirmek için bir fırsat.

Britanya’da yurtdışından işçi getirmek için sponsor lisansı almış 70 binden fazla iş yeri var. Bu firmalarla e-posta aracılığıyla iş anlaşması yapmak zor. Yüz yüze görüştüğünüzde şansınız artabilir.

Murat Metin
Londra Gündem Yayın Koordinatörü
OISC onaylı İngiltere Vize Danışmanı

İngiltere’ye gelebilmek için en kolay yol: Gönüllü olmak… İşte tüm detaylar
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!