İngiltere’yi eşek arıları sardı: İçkilere dadanıyorlar…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçki tutkunu katil eşek arıları İngiltere’yi istila etmeye başlamış durumda. İçkili mekanları mesken tutan Asya dev eşek arıları özellikle şampanya, beyaz şarap ve biraya ilgi duyuyor.
Birleşik Krallık’ta endişe verici bir şekilde yayılan Asya dev eşek arılarının sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Bu son derece tehlikeli böcekler, sadece yerel türleri değil insanları da tehdit ettiği için ülkede rahatsızlığa neden olmuş durumda.

 

Katil eşek arılarının ilginç bir şekilde içkiye karşı alışılmadık bir düşkünlük gösterdikleri gözlemlendi. Dev eşek arıları yaz partilerinde, barbekülerde ve bar bahçelerinde bira bardakları, şampanya ve beyaz şarap kadehleri üzerinde görülüyor.

 

Eşek arısı sokması ölüme bile yol açıyor

Bu yırtıcı böceklerin bal arıları, kelebekler, yaban arıları ve eşek arıları gibi canlılara zarar vererek biyolojik çeşitliliği tehdit etmesi endişe verici bir durum. Ayrıca eşek arıları insanlara saldırarak trajik sonuçlara yol açabiliyor.

Asya eşek arısı uzmanı Francis Russell, bu böceklerin çok saldırgan olduğunu ve yanlışlıkla yuvalarını bozan herkese saldırabileceğini vurguladı. Eşek arısı sokması oldukça acı verici olup, anafilaktik şok ve hatta ölüm dahil olmak üzere ciddi komplikasyonlara yol açabiliyor.

Kaynak: Daily Star

İngiltere’yi eşek arıları sardı: İçkilere dadanıyorlar…
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!