Instagram mesajları baştan aşağı yenilendi

Instagram, mesaj özelliğini baştan aşağı yeniledi. Şirketin duyurduğu yeni özellikler arasında özel mesajlarda müzik önizlemeleri, sessiz mesaj gönderimi, çevrimiçi kişilerin görüntülenmesi ve akışta gezinirken mesaj yanıtlama yer alıyor. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın zamanda takip ettiklerim ve favoriler olmak üzere akış algoritmasında değişikliğe giden Instagram, DM’yi de baştan aşağı yeniledi. Şirketin duyurduğu yeni özellikler arasında özel mesajlarda müzik önizlemeleri, sessiz mesaj gönderimi, çevrimiçi kişilerin görüntülenmesi ve akışta gezinirken mesaj yanıtlama yer alıyor.

MÜZİK PAYLAŞIMI, SESSİZ MESAJ GÖNDERİMİ VE LO-Fİ SOHBET

Müzik paylaşım özelliği kapsamında Instagram Apple Music, Amazon Music ve Spotify ile entegrasyon kuruyor. Böylece kullanıcılar, sohbet esnasında 30 saniyelik şarkı önizlemelerini paylaşabiliyor. Bu noktada şirketin Apple Music ve Amazon Music ile entegrasyon kurma aşamasını tamamladığını ancak Spotify entegrasyonu için bir süre daha beklememiz gerektiğini belirtelim.

Sessiz mesaj gönderimi ise geç saatte mesaj atarken yaşadığımız “Acaba bildirim gitti mi?” kaygısını ortadan kaldırıyor. Bunun için mesajınıza @silent ibaresini yerleştirerek, arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajın bildirimini kapatabiliyorsunuz.

Lo-fi sohbet özelliği ile standarttan daha düşük ses kalitesine sahip sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle kendinizi yorgun hissettiğiniz günlerde ya da daha sakin ortamlarda bu özelliği kullanmayı düşünebilirsiniz.

ANKET, HIZLI PAYLAŞIM VE AKIŞTA GEZİNİRKEN MESAJ YANITLAMA

Daha önce Messenger’da gördüğümüz anket özelliği, Instagram DM’de de yerini aldı. Bundan böyle kullanıcılar, grup sohbetlerinde anketleri kullanabilecek. Birlikte gerçekleşecek organizasyonlar, grubun ortak karar verme süreçleri anketlerle daha keyifli bir hal alıyor.

Hızlı paylaşım özelliği ise akışta gezinirken, beğendiğiniz gönderilerin paylaşım butonuna uzunca basıp hızlıca göndermenizi sağlıyor. Sonrasında ise gezinmenize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Aynı şekilde akışta gezinirken gelen bir mesajı, Instagram deneyiminizi bozmadan hızlıca yanıtlayabiliyorsunuz. Mesajı yanıtlamak için gelen kutusuna gitmenize gerek kalmıyor.

Son olarak gelen kutusunun üst kısmında kimlerin çevrimiçi olduğunu görebileceğinizi belirtelim.

Instagram özelliklerin şu an için sadece sınırlı sayıda ülkeye açıldığını belirtiyor. Özelliklerin, önümüzdeki dönemde küresel olarak tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Instagram mesajları baştan aşağı yenilendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!