İş dünyasının saygın isimleri Londra’da buluştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MUSIAD İngiltere tarafından düzenlenen D8 ülkeleri VIP networking etkinliği, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ın ev sahipliğinde büyükelçilik rezidansında gerçekleşti.

Etkinlik, D8 ülkeleri arasındaki yatırım ve ticaret potansiyelini artırmak amacıyla düzenlendi.

İş dünyasının ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri Londra’da D8 ülke temsilcileri ve Londra’daki iş dünyasıyla bir araya geldi.

Türkiye’den Sabancı Ailesi’ni temsilen Demir Sabancı eşi Aslıhan Koruyan Sabancı, DOBİSAD Başkanı Nilüfer Çevikel, Bourz Ajans Başkanı Bengü Arslan Ersin ve Betül Gülbahar ile Londra’da iş dünyasının yakından tanıdığı Neslişah Yılmaz katıldı.

heka reklam heka
Demir Sabancı – Aslıhan Koruyan Sabancı – Büyükelçi Osman Koray Ertaş – Murat Bingöl – Türkan Akbaş

Etkinlik, MÜSİAD UK Başkan Vekili ve Diplomatik İlişkiler Komisyon Başkanı Türkan Akbaş’ın açılış konuşmasıyla başladı. Akbaş, “Bu akşam, D8 ülkelerinden iş liderlerini bir araya getirerek küresel ekonomik büyümeyi destekliyoruz” ifadeleriyle etkinliğin amacını vurguladı. Ayrıca 1997’de Türkiye’nin liderliğinde kurulan D8 Organizasyonu’nun küresel ticarete önemli katkılarda bulunarak hayati bir rol oynadığına vurgu yaptı.

MÜSİAD UK Başkan Vekili ve Diplomatik İlişkiler Komisyon Başkanı Türkan Akbaş

MUSIAD UK Başkanı Murat Bingöl, konuşmasında D8 ülkelerini hem sosyal hem ticari açıdan yakınlaştıracak bu etkinliğin önemine vurgu yaptı. Etkinliğin birçok ekonomik fırsatı barındıran Birleşik Krallıkta yer almasının özel bir anlam taşıdığını belirtti.

 

Chingford  Meclis Üyesi Sazimet Palta İmre – Aslıhan Koruyan Sabancı – Nilüfer Çevikel -Bengü Arslan Esin-Betül Gülbahar

Gecede, Milletvekilleri, D8 ülkeleri diplomatik misyonları, Cambridge Ticaret Odası, Kıbrıs Ticaret Odası, Markalar Birliği gibi birçok dernek başkanı ve üyeleri de yer aldı.

Etkinliğe katılan ünlü isimler bu özel organizasyonu sosyal medya hesaplarından da paylaştılar

 

Gecede ev sahibi Büyükelçi Osman Koray Ertaş’a, Yurtdışı Teşkilatlanma Başkanı Selim Sar’a, Avrupa Diplomatik İlişkiler Başkanı Ömer Başkan’a, Avrupa Teşkilatlanma Başkanı Nurdan Ertugrul’a, MUSIAD UK Başkanı Murat Bingöl’e, RGB Group’tan Nalan Dal ve Umit Sonmez’e teşekkür edildi.

Ayrıca etkinliğin sorumluları olan Diplomatik İlişkiler Başkanı Türkan Akbaş ve Sektörler ve İş Geliştirme Başkanı Özlem Bacak’a ve Tüm Yönetim Kurulu’na özel teşekkür ve memnuniyet bildirimi yapıldı.

İş dünyasının saygın isimleri Londra’da buluştu
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!