İşin suyu çıktı: Uzaya gönderilecek cenazeler güneşin etrafında dönecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnsanların ölümleri sonrası küllerini uzaya gönderen ABD’li “Celestis” adlı şirket, yeni hizmeti kapsamında gözünü “derin uzaya” dikti. Dünya çapında dikkat çeken yeni hizmetin fiyatı ise 12 bin 995 dolardan başlıyor.
Şimdiye kadar “uzay cenazesi” konseptiyle insan kalıntılarını uzay araçlarıyla dünya yörüngesine ya da Ay’a yollayan firma, “Voyager Memorial Space Flight” adlı görev kapsamında içinde insan külleri ve DNA örnekleri bulunan 196 kapsülü 330 milyon uzaklıkta bulunan, güneşin çevresindeki bir yörüngeye göndereceğini duyurdu. Böylece gönderilecek kapsüller güneşin çevresinde dönecek.

ARALARINDA ÜNLÜ İSİMLER VAR

Gerry ve Elizabeth Paulus, kalıntıları yakında uzayın derinliklerine inecek olan 200 kişiden biri.

Uzun gezileri sevdiğini söyleyen Elizabeth, son seyahatlerinin en güzel yolculukları olacağını düşünüyor. Gerry ise küçük bir parçasının bile binlerce yıl boyunca evreni keşfedeceğini bilmekten heyecan duyduğunu belirterek “Bu, kimsenin yapmadığı bir şeyi yapabilmemiz ve daha önce kimsenin gitmediği yerlere gidebilmemiz için bir fırsattı” diyor.

heka reklam heka

Yeni görev kapsamında kalıntıları yörüngeye gönderilecek isimler arasında “Uzay Yolu” dizisinin proje tasarımcısı Gene Roddenberry ile aktörler James Doohan ve Nichelle Nichols’un da bulunduğu öğrenildi.

FİYATI 12 BİN 995 DOLARDAN BAŞLIYOR

Yeni hizmetin fiyatının ise 12 bin 995 dolardan başladığı belirtildi. Fırlatmaya tanıklık etme, ABD’deki Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonu’ndaki anma törenine katılma ve fırlatma anında canlı yayın gibi hizmetlere erişimin de söz konusu fiyata dahil olduğu kaydedildi.

İşin suyu çıktı: Uzaya gönderilecek cenazeler güneşin etrafında dönecek
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!