İskoçya, maskeyi tamamen kaldırdı

Birleşik Krallık ülkesi İskoçya, koronavirüse karşı maskesi takma zorunluluğu yasasının kaldırıldığını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İskoçya’da toplu taşıma araçlarında ve çoğu kapalı kamusal alanda maske takma zorunluluğunun sona erdiği açıklandı.

NTV’nin aktardığına göre, ülkedeki son koronavirüs kısıtlaması da kaldırılırken, İskoçya Hükümeti, Covid-19 yayılmaya devam ettiği için insanların uygun olan yerlerde yüzlerini kapatmaya devam etmelerini şiddetle tavsiye ettiğini belirtti.

Maske kısıtlamasının gevşetilmesi, İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon’un, konsey seçim kampanyası sırasında kameralara maskesiz yakalanıp polise şikayet edilmesinden bir gün sonra açıklandı.

Sosyal medyada yayımlanan bir videoda, Cumartesi günü South Lanarkshire, East Kilbride’deki bir kuaför ziyareti sırasında maske takmadığı ortaya çıkan Başbakan, polise şikayet edilmiş, polis yetkilileri de durumu doğrulayıp değerlendirmeye alındığını açıklamıştı.

Ülkede Ulusal İstatistik Ofisi tarafından hazırlanan bir haftalık Covid-19 verilerinde, İskoçya’daki her 17 kişiden birinde koronavirüse rastlanırken, önceki haftalara göre büyük düşüş kaydedilmişti.

İskoçya’da Nisan ayının sonuna kadar, semptomları olan kişilerin izole olacağı ve PCR testi yaptıracağı aktarılırken, 30 Nisan’dan itibaren test yaptırmaları zorunlu olmayacak.

Ülkede pandeminin başından bu yana yaklaşık 1 milyon 870 bin koronavirüs vakası kaydedilirken, 11 bin 774 kişini virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Birgün

İskoçya, maskeyi tamamen kaldırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!