İzzet Günay: Enerjim yok, ekranlardan emekli olduk!

Yeşilçam'ın usta oyuncusu İzzet Günay, "Roller geliyor ama bizi gıdıklayacak bir şey ortalıkta, benim de gönlüm yok, o kadar enerjim de yok" açıklamasını yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun süredir ekranlardan uzak olan Yeşilçam’ın usta oyuncusu İzzet Günay, eşi İpek Günay ile önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi. Eşiyle alışverişe çıkan Günay, muhabirlerin sorularını yanıtladı.

Ünlü isim, “Bu aralar hobilerimle uğraşıyorum.  Cam ve kağıt ağırlıkları yapıyorum. Oyun kağıtlarının jokerlerini yapıyorum, Türkiye’de zaten bunu ben başlattım” dedi.

87 yaşındaki usta isim, Cumhuriyet’in yüzüncü yılını görmek istediğini sözlerine ekleyip, uzun ve sağlıklı yaşamın sırrının vücuduna iyi bakmakta saklı olduğunu anlattı.

Günay, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını görmek için çabalıyorum ayaklarımı sıkı basıyorum. Kendinize iyi bakacaksınız, yediğinize ve uykunuza dikkat edeceksiniz. Ben yazlıktan çok faydalanıyorum dört ay İstanbul’da geri kalanını ise yazlıkta temiz havada geçiriyorum. Ayrıca sigarayı bırakmak çok önemli. Sigarayı bırakalı elli yıl olmuş onu kutluyorum” şeklinde konuştu.

Artık oyunculuk yapacak enerjisi olmadığını ve kendisini kızağa çektiğini de basın mensuplarına anlatan usta isim, kendisine göre roller gelmediğinden dert yandı.

Oyuncu, “Roller geliyor ama bizi gıdıklayacak bir şey ortalıkta, benim de gönlüm yok, o kadar enerjim de yok. Ben yazlığa gitmek için ip çekiyorum. Biraz isteğiniz olacak isteğim kalmadı, kendimizi biraz kızağa çektik. Tabii emekli olduk, gençlerden umut ediyoruz iyi şeyler yapacaklar. Ben yeni kuşağı beğeniyorum, bilhassa tiyatro kökenli sinema oyuncularını çok beğeniyorum” dedi.

 

 

 

Haber: CNNTürk

İzzet Günay: Enerjim yok, ekranlardan emekli olduk!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!