Kate Middleton’ın sağlığıyla ilgili resmi açıklama geldi

Prenses en son evvelce planlanmış 16 Ocak tarihli karın ameliyatı öncesinde Norfolk'taki St. Mary Magdalene Kilisesi'ndeki ayine katılırken görülmüştü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kensington Sarayı, Galler Prensesi’nin ameliyatının ardından kamuoyunun karşısına çıkmamasıyla ilgili endişeler üzerine yeni bir güncelleme yaparak Paskalya’dan sonra Kate’in kraliyet etkinliklerine geri döneceğini belirtti.

Prenses en son açıklanmayan bir yerde yapılan evvelce planlanmış 16 Ocak tarihli karın ameliyatı öncesinde Norfolk’taki St. Mary Magdalene Kilisesi’nde bir ayine katılırken görülmüştü.

Ocak sonlarında evi Windsor’a dönüşünden bu yana Galler Prensesi’nin kamuoyunda görülmemesi sağlığıyla ilgili endişelerin artmasına neden oldu.

Prenses’in yokluğuyla ilgili teoriler, Prens William’ın geçen yıl ocakta ölen vaftiz babası Yunanistan Kralı II. Konstantin’in anma törenine katılma planından vazgeçmesinin ardından internette yoğunlaştı. William törene katılmamasını “kişisel nedene” bağlarken detay vermedi.

heka reklam heka

Söylentilere yanıt veren Kensington Sarayı sözcüsü şunları söyledi:

Galler Prensesi’nin Paskalya’dan sonraya kadar resmi etkinliklerde olmayacağı ve Kensington Sarayı’nın sadece önemli bir gelişme olduğunda bilgi vereceği konusunda en başından beri çok nettik.
Saray önceki günlerde The Independent’a yaptığı açıklamada, Prenses’in ameliyat sonrası iyileşme sürecinin “iyi gittiğini” söyledi.

Prenses, kraliyet doktorlarının dikkatli gözetimi altında olacak ve ayrıca Londra Kliniği’nin tedavi sonrası bakım hizmetinden yararlanacak; bunlar kişiselleştirilmiş bir plana sahip, yardıma hazır ve ona özel fizyoterapistleri ve evden bağlanabildiği bir uzman hemşireyle video kontrolünü de içeriyor.

William, Kral Konstantin için düzenlenen anma törenine katılmaktan vazgeçtikten sonra perşembe günü ilk kez kamuoyunda görüldü.

Batı Marble Arch Sinagoğu’nu ziyaret etti ve burada Birleşik Krallık’ta antisemitizmin yükselişiyle ilgili konuşmalara katıldı.

William, ülke genelindeki Yahudi öğrencilerin Britanya sokaklarında yükselen ve bir “korku iklimi” yaratan nefretten etkilenme biçimlerini anlatan gençlerin kişisel tanıklıklarını dinledi.

Yahudi öğrencilere, “Size söylüyorum, antisemitizmin toplumda yeri yoktur, bunu benden duydunuz tamam mı? Bunu daha önce de söyledim ve yine söyleyeceğim” dedi.

Kate’in Holokost’u Anma Günü münasebetiyle planlanan sinagog ziyaretine William’la birlikte katılması bekleniyordu.

 

Kaynak: Independent

Kate Middleton’ın sağlığıyla ilgili resmi açıklama geldi
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!