Kralı Charles’ın ilk portresinin açılışı yapıldı

İngiltere Kralı 3. Charles’ın, “Illustrated London News” adlı dergi tarafından sipariş edilen ve ressam Alastair Barford tarafından yapılan ilk portresi tanıtıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tablonun tanıtım etkinliğine, ressam Barford ile “Illustrated London News” dergisinin baş yöneticisi ve sahibi Lisa Barnard’ın yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı.

Ressam Barford, burada yaptığı açıklamada, portrenin resmedilmesi için Kral Charles’ın karşısına oturmadığını belirterek Kral’ı 17 Şubat’ta Buckingham Sarayı’nda katıldığı bir resepsiyonda gözlemlediğini ve cep telefonuyla birkaç fotoğrafını çektiğini söyledi. Bu etkinlikte Kral Charles’ın davetlilerle etkileşiminden etkilendiğini dile getiren Barford, Kral’ın davetlilerle kurduğu empatiyi portresine yansıttığını ifade etti.

Ressam Barford, İngiltere Kralı’nın yağlı boya portresini iki haftada tamamladığını anlattı. “Illustrated London News” dergisinin baş yöneticisi Barnard da etkinlikte, 1842’de yayın hayatına başlayan derginin kuruluşunu anlattı ve Kraliyet ailesine ilişkin arşivlerde yer alan fotoğrafları gösterdi.

heka reklam heka

Barnard, derginin özel siparişiyle resmedilen tablonun, derginin özel taç giyme sayısının ön kapağında yer aldığını belirterek 70 bin adet basılan bu derginin İngiltere, Kanada, Avustralya ve ABD’de satışa sunulacağını kaydetti.

Portrede, takım elbiseli olduğu görülen Kral’ın kolunda yerli Amazon lideri Domingo Pass tarafından kendisine hediye edilen bileklik yer alıyor. 35 yaşındaki ressam Barford, 2015’te de İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in portresini resmetmişti. İngiltere Kralı 3. Charles’ın taç giyme töreni, 6 Mayıs’ta yapılacak. (AA)

Kralı Charles’ın ilk portresinin açılışı yapıldı
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!