Kraliyet ailesi’nin meşhur mülkü Balmoral kalesi halka açılıyor!

Kral Charles'in İskoçya'da olan meşhur Balmoral kalesi bu yaz halka açılıyor. Deneyimli bir rehberlerin eşliğinde ziyaretçiler, Charles ve Kraliçe Camilla tarafından kullanılan birkaç odasını gezebilecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir kaynak, Balmoral’ın Buckingham Sarayı ve Windsor Kalesi gibi diğer turistik mekanların aksine büyük ölçekli turlar için inşa edilmediğini belirtti. Bir ay sürecek yaz programının, 1852 yılında Kraliçe Victoria tarafından satın alınan tarihi bina için bir deneme dönemi olması bekleniyor.

Artık halk, Kraliçe II. Elizabeth’in Liz Truss’la buluştuğu odaya, aile yemek odasına, kütüphaneye ve lobiye erişebilecek.

Daha önceki turlarda rehberli alanlar sadece balo salonu, bahçeler ve daha geniş alanlarla sınırlıydı.

Balmoral, internet sitesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

heka reklam heka

“Kalenin 1855 yılında tamamlanmasından bu yana ilk kez, deneyimli rehberlerimiz eşliğinde sizleri özel bir tura çıkarmamıza izin verildi. Sizi Balmoral Kalesi’ndeki birçok güzel odadan geçerek tarihi bir yolculuğa çıkaracaklar.

Balmoral’ın Kraliçe Victoria ve Prens Albert tarafından satın alınmasından günümüze, Kale içindeki odaların Majesteleri Kral ve Kraliçe ve Kraliyet Ailesi’nin diğer üyeleri tarafından nasıl kullanıldığını görebildiğiniz günümüze kadar zamanda bir yolculuk yapın.”

Turlar 1 Temmuz ve 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Aberdeenshire’da bulunan kale, uzun süredir merhum Kraliçe’nin en sevdiği malikane olarak kabul ediliyordu ve 8 Eylül 2022’de de yine burada hayatını kaybetti.

Kral, tahta geçtiğinden bu yana, St James Sarayı’nın 2022 ve 2023’te sınırlı bir süre için halka açılmasıyla kraliyet konutlarına erişilebilirliği artırmayı planladığını belirtmişti. Buckingham Sarayı da daha erişilebilir hale getirildi.

Kraliyet ailesi’nin meşhur mülkü Balmoral kalesi halka açılıyor!
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!