Londra Lambeth Belediye Başkanı İbrahim Doğuş’tan Johnson hükümetine çağrı: ‘Küçük işletmelere ve çalışanlara derhal nakit destek verilsin’

Lambeth Belediye Başkanı İbrahim Doğuş, “Hükümet adına yapılan açıklamalarda gerek işletmelere gerekse çalışanlara her türlü desteğin verileceği açıklandı. Ancak henüz pratik bir adım atılmaması bu insanların sıkıntılarını çözmüyor. Hükümet derhal küçük işletme sahiplerine nakit maddi destekte bulunmalı. Aksi halde birçok işletme tekrar kapılarını açamayacak” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın her yerinde hayatı felç eden ve her geçen gün başta Londra olmak üzere Britanya’nın her yerinde etkisini hissettiren Cocit-19 salgınında aralarında Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türk’ünde bulunduğu binlerce kişi hayatını kaybederken sokağa çıkma yasakları ile hayat durma noktasına geldi.

Özellikle sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken The Centre for Turkey Studies (CEFTUS / Türkiye Araştırmaları Merkezi) direktörü de olan Lambeth Belediye Başkanı İbrahim Doğuş, yaptığı çalışmalarla takdir toplarken hükümete de küçük esnafa destek çağrısında bulundu.

Britanya’da hayatı felce uğratan Covit-19 salgını nedeniyle küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyük zarar gördüğünü belirten İbrahim Doğuş, “Hükümet adına yapılan açıklamalarda gerek işletmelere gerekse çalışanlara her türlü desteğin verileceği açıklandı. Ancak henüz pratik bir adım atılmaması bu insanların sıkıntılarını çözmüyor. Hükümet derhal küçük işletme sahiplerine nakit maddi destekte bulunmalı. Aksi halde birçok işletme tekrar kapılarını açamayacak” dedi.

Doğuş, hükümetin ayrıca bankalara baskı yaparak küçük esnafa faizsiz borç verme sürecini de hızlandırması gerektiğini belirtti.

heka reklam heka

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK

Britanya’da Coronavirüs salgınında toplumlararası dayanışma açısından da örnek çalışmalar ortaya çıktığını belirten Doğuş,

“Ülkenin her yanında NHS (Sağlık teşkilatı) çalışanlarına vatandaşlardan büyük bir destek var. İngiltere’de yaşayan Türkiyeli toplum da NHS çalışanları ile büyük bir dayanışma gösteriyor” diyerek İngiltere’de yaşayan Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türk’ünde bulunduğu Türkiyeli vatandaşlara teşekkür etti.

Lambeth Belediye Başkanı İbrahim Doğuş, bu doğrultuda Just Eat ve City Pantry şirketleri ile birlikte ülke genelinde onlarca hastanede binlerce sağlık emekçisine yemek tedarik ederek örnek bir davranışa imza attı.

 

 

Londra Lambeth Belediye Başkanı İbrahim Doğuş’tan Johnson hükümetine çağrı: ‘Küçük işletmelere ve çalışanlara derhal nakit destek verilsin’
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!