Londra yatırımcıların gözbebeği olmayı sürdürüyor

Ernst & Young (EY) tarafından yapılan bir araştırma, Londra'nın finansal hizmetlere doğrudan yabancı yatırım çekme konusunda Avrupa'da lider konumunu sürdürdüğünü ortaya koydu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EY’nin 900 karar vericiyle yaptığı anketin ardından yayınladığı rapor, Londra’nın 2023 yılında 81 proje alarak bir önceki yıla kıyasla %76 daha fazla proje çektiğini gösteriyor. Bu rakam, %11’lik bir düşüş yaşayan ve ikinci sırada yer alan Paris’in iki katından fazla.

BİRLEŞİK KRALLIK’IN GÜÇLÜ PERFORMANSI

EY raporu, Birleşik Krallık’ın finansal hizmetler sektöründeki tüm Avrupa projelerinin üçte birini alarak en yakın rakibi Fransa’ya karşı liderliğini genişlettiğini vurguladı. İngiltere, 2022’de 76 proje alırken, 2023’te bu sayı 108 projeye yükseldi. Bu artış, İngiltere’yi sırasıyla 39 ve 38 proje çeken Fransa ve Almanya gibi diğer Avrupa ülkelerinin önüne geçiriyor.

YABANCI YATIRIMCI GÜVENİ VE GELECEKTEKİ REKABET

EY İngiltere Finansal Hizmetler Yönetici Ortağı Anna Anthony, zorlu makroekonomik koşullar ve jeopolitik belirsizliklere rağmen, “İngiltere’nin finansal hizmetler sektörünün istikrarı yabancı yatırımcı güveninin güçlü kalmasını sağladı” dedi. Ancak Anthony, Avrupalı rakipler ve daha uzak ülkelerden gelen “şiddetli” rekabet konusunda uyarıda bulundu.

Sonuç olarak, Londra’nın finansal hizmetler alanında liderliğini sürdürebilmesi için bu rekabeti göz ardı etmemesi gerektiğini belirtti.

heka reklam heka

Londra yatırımcıların gözbebeği olmayı sürdürüyor
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!