Londra’da çocuk kaçırma girişimi Tesco personelinin dikkati sayesinde önlendi

Yaşları 34, 32 ve 27 olarak tespit edilen iki erkek ve bir kadın, mağazanın Cheshunt'taki Brookfield Center şubesinde, bir çocuğun ve annesinin etrafında şüpheli davranışlar sergiledikleri fark edildikten sonra tutuklandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün gece polis, üç şüphelinin küçük bir çocuğu neredeyse kaçıracak olduğu ihbarını alınca, Tesco Extra mağazasına baskın yaptı.

Görgü tanıkları mağazada alışveriş yaptıkları sırada, saat 19.00 sularında bir adamın “Çocuğu al ve kaç.” diye bağırdığını iddia etti.

Mağaza personeli hızlı davrandı ve tüm çıkışları kapattı, bu esnada polis gelip şüphelileri göz altına aldı.

Polis bu üç şüphelinin Tesco’daki olay esnasında çocuğa ya da annesine yaklaşmadığını belirtti. Fakat olay öncesinin görüntülerini bulunduran kamera kayıtları, şüphelilerin polisler tarafından götürülmeden önce çocuk ve annesinin çevresinde şüpheli davranışlar sergilediğini gösterdi.

Polis Soruşturmanın Sürdüğünü Söyledi

Polis, iki erkek ve bir kadını çocuk kaçırma şüphesiyle göz altına aldıklarını onayladı.

Hertfordshire Polis Teşkilatı, açıklamalarında saat 19.00 sularında Brookfield Center’daki Tesco mağazasında yaşları 32 ve 34 olan iki erkek ile 27 olan bir kadını tutukladıklarını ifade etti. Şüpheli davranışlar sergileyen şahıslar, çocuk kaçırma şüphesiyle polis merkezine götürüldüler.

‘Kaçırma’ Önlendi

Şüphelilerin kaçmaması için mağaza kapıları beş dakika boyunca kapatılırken olay yerine çok sayıda polis memuru intikal etti.

Bu süre zarfında mağazada alışveriş yapan herkese sabırları için teşekkür edilirken olayın tüm detaylarının öğrenilmesi için soruşturma yürütülmesi gerektiği ifade edildi.

Tesco’dan bir sözcü ise “Dün akşam Cheshunt Extra mağazamızda meydana gelen olayla ilgili soruşturmalarında polise yardımcı oluyoruz.” sözlerini söyledi.

 

Kaynak: The Sun

Derleyen: Oğuzcan Acar

 

 

Londra’da çocuk kaçırma girişimi Tesco personelinin dikkati sayesinde önlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!