Olaylı Anıtkabir ziyaretinin ardından Bülent Ersoy’dan ilk açıklama geldi

Tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir’e giden ünlü sanatçı Bülent Ersoy’a bir subayın şemsiye tuttuğu anlar sosyal medyada hızla yayılmıştı. Bu görüntülerin ardından Milli Savunma Bakanlığı, Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert’i görevden almıştı. Gelişmelerin ardından Bülent Ersoy’dan ilk açıklama geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önceki gün tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir’e giden Bülent Ersoy’a bir denizci subayın şemsiye tuttuğu görüntü sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu görüntü üzerine konuya ilişkin inceleme başlatmıştı.

Son olarak Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert ve Takım Komutanı görevden alınmıştı.

ERSOY’DAN İLK AÇIKLAMA: NE VAR BUNDA?

Yaşananların ardından Bülent Ersoy’dan ilk açıklama geldi.

Erol Köse’ye konuşan Ersoy, şunları söyledi:

“Sadece ve sadece Ata’ya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm.”

“Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten.”

“Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu.”

“Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?”

Olaylı Anıtkabir ziyaretinin ardından Bülent Ersoy’dan ilk açıklama geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!