Ötanazi istediği haberi yayılmıştı: Alain Delon sosyal medya şakasına kurban gitti

Geçtiğimiz haftalarda "ötanazi istiyorum" dediğine dair haberlerle gündemde olan Delon'un, İsviçre'de son nefesini verdiği haberi sosyal medyada yıldırım hızıyla yayıldı. Oysa Delon, sadece birçok ünlünün başına gelen bir sosyal medya "şakasına" kurban gitti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyazperdenin efsane oyuncularından Alain Delon’un öldüğü iddiası son iki gündür Türkiye dahil birçok kişinin yüreğini ağzına getirdi. Geçtiğimiz haftalarda “yaşlanmak kötü bir şey, ötanazi istiyorum” dediğine dair haberlerle gündemde olan 86 yaşındaki Fransız oyuncu Delon’un, İsviçre’de son nefesini verdiği sosyal medyada yıldırım hızıyla yayıldı. Her kuşaktan kullanıcı da “sinema tarihinin gelmiş geçmiş en yakışıklı oyuncusu” olarak nitelendirilen Delon’un ardından veda mesajları yazdı.

İŞİN ASLI BAŞKAYDI

Delon’un ötanazi istediği iddiaları ve yasal olarak buna izin veren İsviçre’de yaşaması “öldü” haberinin hiç düşünülmeden kabul görmesine neden oldu. Oysa işin aslı bambaşkaydı.

SOSYAL MEDYA ‘ŞAKASINA’ KURBAN GİTTİ

‘Alain Delon öldü’ haberi öyle hızlı yayıldı ve öyle büyük bir üzüntüye neden oldu ki, başlarda kimse haberin kaynağını sorgulamadı bile. Hatta oyuncunun, ötanazi istediğini iddialarından kısa bir süre sonra bu kez de “öldü” haberleriyle gündeme gelmesi  “sözünü tutmak” olarak değerlendirildi ve övgüler aldı. Oysa Alain Delon ölmemişti, sadece birçok ünlünün başına gelen bir sosyal medya “şakasına” kurban gitmişti. Yani “sosyal medya” tarafından “öldürülmüştü.”

Ötanazi istediği haberi yayılmıştı: Alain Delon sosyal medya şakasına kurban gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!