Peter Jackson, Forbes’un dünyanın en zengin insanları listesinde

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin yönetmeni Peter Jackson, resmi olarak dünyanın en zengin insanlarından biri oldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok Oscar kazanan film serilerinin başında yer alan “Yüzüklerin Efendisi” başta olmak üzere, “Hobbit” üçlemesi, “King Kong”, “Mortal Engines”, “Cennetimden Bakarken” ve “Tenten’in Maceraları” gibi yapımlarla tanınan yönetmen Peter Jackson, Forbes’un yayımladığı yeni listeye göre dünyanın en zengin insanlarından biri oldu.

Kayıp Rıhtım’ın Daily Mail’den aktardığına göre, Forbes, kısa süre önce 2022 itibarıyla dünyanın en zengin insanlarının bir listesini yayınladı. Net varlık değeri tahminen 1,5 milyar dolar seviyelerinde olan yönetmen Peter Jackson da listede yerini aldı. Variety Australia’nın haberine göre bu da Jackson’ı gezegendeki en zengin bin 929’uncu kişi yapıyor.

Filmleri bugüne dek dünya çapında 6,5 milyar dolardan fazla hasılat elde eden Jackson, şu anda tüm zamanların en başarılı üçüncü yönetmeni konumunda yer alıyor. Peter Jackson’ı listeye taşıyan olay ise, geçen yıl Weta Digital’in 3D bölümünü Unity’ye satması oldu. Weta Digital, yıllar boyunca “Game of Thrones” dizisi, James Cameron’ın “Avatar” filmleri, “Avengers” serisi, “Planet of the Apes”in güncel filmleri ve “Yüzüklerin Efendisi” ile “Hobbit” filmleri dahil olmak üzere birçok büyük proje için çalıştı. Jackson ve ortağı Fran Walsh, şirkette yüzde 60 hisseye sahipti. Bu nedenle Unity’ye 1,6 milyar dolar karşılığında yapılan satışla birlikte, Jackson yaklaşık 600 milyon dolar daha gelir elde etti.

Peter Jackson, Forbes’un dünyanın en zengin insanları listesinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!