Piyangodan büyük ikramiye çıktı, hayatları kabusa döndü

Meksika’nın güneyindeki bir yuvanın öğrencileri adına alınan piyango biletine 20 milyon pesoluk (11 milyon 828 bin lira) büyük ikramiye çıktı. Herkes için sevindirici bir haber diye düşünülür ama öğrenciler ve ailelerinin hayatı kabusa dönüştü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkedeki, fiyatı 500 peso (291,86 lira) olan geçen yılki ‘uçak piyangosu’ nun bazı biletlerini satın alan yardımseverler okullara, yuvalara bağışlamıştı.

Ocosingo köyündeki, 28 öğrencisi olan yuvaya verilen piyangoya ikramiye isabet etti. İkramiyenin çocukların ebeveynleri tarafından teslim alınması istendi. Ancak ikramiyenin çıktığı kamuoyuyla paylaşılınca silahlı bir çete aileleleri tehdit etmeye başladı. Eylül 2020’de gazetelerde sonuçların açıklanması ve yuva öğrencilerine ikramiye çıktığının haber olmasının arıdından, ‘Los Petules’ adlı çetenin üyeleri, “Parayı bize vereceksiniz, silah satın alacağız. O silahları komşu bir köye yönelik saldırıda kullanacağız” diye ısrar etti. Mart ayında çocuklardan birinin babası vurularak yaralandı.

Çetenin istediğini yapmayan aileler, parayı tesim alıp ilk iş olarak yuvanın çatısını yeniletti. Kalan 14 milyon pesonun (8,17 milyon lira) ise köydeki diğer eksikler için kullanılacağını açıkladı. Ancak paradan vazgeçmeyen çetenin tehditleri bitmedi. Geçen ay kadınlara ve çocuklara yönelik saldırı düzenlenince aileler can korkusuyla yaşadıkları köyü terk etti.

Ailelerin sözcüsü yerel yönetim ve polisten yardım talep ettiklerini, en kısa sürede evlerine dönmek istediklerini söyledi.

Piyangodan büyük ikramiye çıktı, hayatları kabusa döndü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!