Rishi Sunak: “İngiltere’nin göçmenleri hoş karşıladığının canlı kanıtıyım”

Rishi Sunak, İngiltere'ye taşınan herkesin İngiliz değerlerini benimsemesi gerektiğini söylerken, göçmenlerin Britanya'da hoş karşılandığının "canlı kanıtı" olduğunu açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Suella Braverman’ın İngiltere’nin kitlesel bir göç kasırgasıyla karşı karşıya olduğu yönündeki iddiasını desteklemeyen başbakan, göçmenlerin “buraya gelip iyi şeyler yapabileceklerini” söyledi. Ancak İngiltere’ye göç etmek isteyenlerin bunu yasal olarak yapması ve toplumla bütünleşmek için çaba göstermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Sunak katıldığı televizyon programında şunları söyledi: “Hepimiz Britanya’nın inanılmaz derecede misafirperver bir yer olduğu konusunda hemfikiriz. Hepimiz göçmenlerin buraya gelip iyi şeyler yapabileceğinin canlı kanıtıyız. Bunun İngilizler olarak gurur duymamız gereken bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Başbakan, “Fakat insanların buraya geldiklerinde entegre olmaları gerektiğini düşünüyorum. İngiliz değerlerine uymalılar, böylece aramızda gerçekten önemli olan ortak bir anlayışa sahip olabiliriz” diyerek, Braverman’ın, “Yurt dışından geliyorlar, dili öğrenmiyorlar, İngiliz değerlerini benimsemiyorlar ve İngiliz yaşamında yer almıyorlar” sözlerine de katıldığını açıklamış oldu.

Sunak ayrıca, “Buraya kimin geleceğine suç çeteleri değil, biz karar vermeliyiz” diyerek yasadışı göçle mücadeleye kararlılıkla devam edecekleri mesajını verdi.

heka reklam heka

Rishi Sunak: “İngiltere’nin göçmenleri hoş karşıladığının canlı kanıtıyım”
heka reklam heka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Londra Gündem ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!